Výjimečná perspektiva Bentley

Bentley_s_extraordinary1_jpg
Zdroj: Bentley Motors

Stanovení rekordu

Most Golden Gate Bridge, San Francisco. Nastavení světové premiéry v oblasti fotografování automobilů. Se šířkou 104 metrů a více než celkem 53 miliard obrazových bodů společnost Bentley vytvořila absolutně mimořádnou fotografii vozu. Ale ne ledajakého vozu.

Nový model Mulsanne Extended Wheelbase je nejskvělejší ručně zpracované vozidlo na světě. Špička nabídky Bentley je dokonalým tématem prvního gigapixelového snímku značky Bentley.

Bentley_s_extraordinary_jpg
Zdroj: Bentley Motors

Vstříc ke gigapixelům

Gigapixelové snímky jsou fotografie takových rozměrů, že zahrnují doslova miliardy obrazových bodů. Obrázky těchto rozměrů jednoduše nelze snímat běžnými prostředky – vyžadují specializované vybavení a software i týmy vysoce zkušených osob.

Společnost Bentley se rozhodla vytvořit jedinečný gigapixelový snímek, který zachytí jak fantastický výhled na most, tak také promyšlenou podstatu řemeslného zpracování vozů Bentley a zobrazí je v tak skvělých detailech, že náročný pozorovatel rozezná jednotlivá vlákna na vyšívaném emblému Bentley na jednom z předních sedadel.

Reklama 1

Pro tento účel byl most vyfotografován pomocí systému, který původně navrhla NASA, aby mohla vozidla Mars rovers pořídit první panoramatické snímky povrchu červené planety.

Podívejte se zblízka

Po přiblížení se zobrazí elegantní linie vozu a výjimečný dvoutónový lak. Dalším přiblížením odhalíte nejen leštěné plochy interiéru, ale také ručně zpracované detaily interiéru, které vytvářejí jedinečnost vozu, a na samotném vrcholu je pohled na značku Bentley na sedadle.

Po prozkoumání této pouti do hloubky snímku mohou diváci pokračovat ještě hlouběji díky interaktivnímu záběru 360° na interiéru vozu Mulsanne.

Reklama 2
Zdroj: Bentley Motors
Zdroj: Bentley Motors

Velký záběr

Vytvoření snímku bylo vše, jen ne jednoduché. Pro pořízení nezbytných záběrů musel tým deseti lidí pod vedením slavného fotografa automobilů Simona Stocka sestavit snímek ze 697 menších fotografií pomocí tří fotoaparátů Nikon D810. Běžné upravování snímku by bylo nemožné už kvůli extrémní velikosti souboru. Bylo nutno jej tedy znovu rozložit na segmenty, s nimiž si počítače studia dokázaly poradit, než se snímek znovu nakonec sestavil.

Hotový obraz je podle všeho největší snímek vozu všech dob – a mohl by být dokonce největším snímkem, jaký kdy byl v reklamě použitý. Je zcela určitě absolutně výjimečný.