Třetí tragická nehoda tohoto víkendu v jižních Čechách

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR

Po dvojici tragických dopravních nehod pátečního podvečera šetřili policisté na jihočeských silnicích krátce před půlnocí ze soboty na neděli tohoto víkendu další smrtelnou dopravní nehodu.

Řidič (55) osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, jedoucí po silnici třetí třídy v katastru obce Horní Dvořiště na Českokrumlovsku, z dosud nezjištěné příčiny sjel při projíždění levotočivé zatáčky mimo komunikaci, kde narazil do betonového můstku.

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR

Následkem nehody utrpěl zranění, kterým i přes veškerou snahu přivolaných záchranářů na místě podlehl. Hmotná škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 35 000 korun. Událost je předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů.

Uvedený řidič se tak stal v tomto roce již bohužel 32 obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Jak již bylo uvedeno, v závěru tohoto týdne se jedná již o třetí oběť, shodou okolností vždy řidiče staršího věku. Na tuto skutečnost opětovně upozorňujeme a nabádáme nejen starší řidiče, aby nepřeceňovali své síly a schopnosti, nepodceňovali únavu či svůj zdravotní stav a zejména se striktně vyvarovali jízdy pod vlivem alkoholu. Myslete vždy na bezpečný návrat ke svým rodinám.

Reklama 1

Zdroj: Policie ČR