Taxi

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photography-portrait-young-woman-eating-driving-car-image22906477Taxikáři jsou u nás velice známým pojmem. Bohužel ale většinou v negativním slova smyslu. I když to samozřejmě neplatí paušálně o všech, spousta z nich si při taxikaření ještě přilepšuje nekalými metodami, jako je například jízda nejdelší trasou nebo nedovolené úpravy taxametru takovým způsobem, aby ukazovaly klidně i pětinásobně vyšší cenu, než jakou mají taxi vozy vylepené na dveřích. Nechvalně proslulí jsou v tomto ohledu především taxikáři, v našem hlavním městě, kde se pohybuje spousta cizinců platících klidně i v zahraničních měnách, zejména v eurech.

Samozřejmě, v mnohém se liší přístup taxikářů v menších městech, a jinak v Praze. Není výjimkou, že v malém městě funguje pouze jedna nebo dvě taxislužby. Perou se o každého zákazníka a jsou rádi, pokud si mohou vydělat co nejvíce. V Praze už je to složitější. Je zde mnoho společností, které se vzájemně předhánějí v tom, kdo odveze kolik zákazníků. Navíc, zatímco na malém městě se lidé mezi sebou více znají, kdežto v Praze vládne spíše anonymita. A to jak ze strany taxikářů, tak i zákazníků. Praha je velká, a pokud jezdíte taxíkem jen jednou za čas, málo kdy narazíte na stejného taxikáře. Ti jsou tedy o něco otrlejší, a dovolí si toho víc.

Ovšem netřeba taxikáře jenom hanit. Někteří svou práci odvádějí opravdu dobře, a to zákazníci zkrátka ocení. K solidní společnosti se potom vždycky rádi vracejí.

V současné době ale taxikaření zažívá novou vlnu. V Praze zahájila činnost společnost Tik Tak Taxi známého podnikatele Radima Jančury, mimo jiné vlastníka kanceláře Student Agency, která má s přepravou dlouholeté zkušenosti. Ten sází především na snížení cen při zachování vysokého standardu cestování. Proto se jeho vozový park skládá pouze z luxusních vozů Audi A6.

Reklama 1

Zajímavou novinkou je také neoficiální taxislužba Uber, která funguje na principu sdílení vozidla. Uber má ale v okolních státech problémy, protože ti, kteří si tak vydělávají tak činí bez patřičného povolení.