Skupina RWE pořídí do konce roku 64 CNG Škoda Octavií G-TEC

RWE_logoEnergetická skupina RWE pořídí do konce roku od mladoboleslavské automobilky Škoda Auto 64 vozů Škoda Octavia G-Tec s pohonem na zemní plyn. Zakázka zařadí RWE mezi největší firemní zákazníky automobilky v oblasti CNG. Další stovku plynových Octavií nakoupí RWE v následujících dvou až třech letech v rámci průběžné obměny vozového parku. Energetická skupina a lídr v prodeji CNG na tuzemském trhu tak v krátké době zdvojnásobí svůj CNG vozový park.

„Stejně jako ostatní motoristé, živnostníci a firmy s velkými vozovými parky jsme netrpělivě čekali, až se na trh dostane oblíbená Octavia v CNG motorizaci. Dnes přebíráme první vozy z šesti desítek, které jsme objednali do konce roku. V rámci naší nové fleetové politiky, zaměřené na maximální efektivitu provozu, jsme se rozhodli už dále pořizovat jen auta na zemní plyn,“ uvedl Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Česká republika, a dodává: „V rámci průběžné obměny našeho vozového parku počítáme do tří let s nákupem další stovky Octávií.“

„Velmi nás těší, že největší prodejce CNG v České republice, energetická skupina RWE, se rozhodla pokračovat v dlouholeté úspěšné spolupráci se značkou ŠKODA AUTO právě prostřednictvím modelu Octavia G-TEC,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Opět se tak potvrzuje vynikající obchodní, ekologický a ekonomický potenciál modelu ŠKODA Octavia G-TEC, který se stal nedílnou součástí úspěchu modelové ofenzivy ŠKODA,“ dodává Vlček.

RWE považuje postupný přechod svého vozového parku na úsporný a ekologický pohon za logický krok. „Jako jeden z nejvýznamnějších prodejců CNG v zemi chceme jít příkladem všem firmám, které zatím o převodu svých fleetů na zemní plyn jen přemýšlejí. Úspora nákladů na pohonné hmoty je jasnou konkurenční výhodou CNG. Vedle toho připravujeme významné posílení naší sítě čerpacích stanic na CNG,“ říká Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo. „Každý rok bychom rádi otevřeli další minimálně 3 veřejné CNG stanice,“ dodává Kaplan.

Reklama 1

K rozhodnutí o nákupu většího počtu vozů Octavia G-TEC přispěly především výborné zkušenosti s provozem zkušebních škodovek. „S CNG Octavií jsem najel již pět tisíc kilometrů a jsem nadšen, zatím jsem nepotřeboval využít plnohodnotnou nádrž na benzin. Příjemně mě překvapilo, že jízdní vlastnosti motorizací 1,6 na klasické palivo a 1,4 na CNG, jsou srovnatelné,“ říká Tomáš Pavlík, Manager Car Fleet ve skupině RWE.

„Arval považuje CNG za velmi výhodnou alternativu fosilním palivům a spolupráce s RWE se díky tomu, že je to jeden z našich nejvýznamnějších zákazníků, přímo nabízí,“ říká Gregor Bilik, Managing Director ze společnosti Arval, která poskytuje pro RWE ČR vozidla na operativní leasing. „Zbývá nám prošlapat cestu snadnému parkování, které brzdí další expanzi tohoto ekologicky šetrného paliva,“ dodává Bilik.