Rodiny nejčastěji volí praktické a bezpečné vozy, s výběrem mnohdy radí i děti

aaa_logoBezpečnost na silnicích je hlavním tématem posledních několika let a není tak překvapením, že rodiny s malými dětmi při výběru svého dalšího vozu řeší právě bezpečnost, pohodlí a velikost zavazadlového prostoru. Nejběžnějším obdobím pro výběr rodinného vozu je již každoročně před letními prázdninami, proto společnost AAA AUTO připravila pro své zákazníky na neděli 5. června na pobočkách zábavná odpoledne pro děti.

„Dnešní den patří jen dětem, a protože sama dobře vím, že jsou právě ony v rodině to nejdůležitější, připravili jsme po loňském pozitivním ohlasu na našich pobočkách den plný zábavy nejen pro nejmenší i letos,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Dětský den v AAA AUTO připadá na neděli 5. června a například v Praze se můžete od 13:00 do 18:00 těšit na autogramiádu známých herců, jako jsou Václav Vydra, Jana Paulová, Mahulena Bočanová nebo Veronika Žilková, pohádku s minikoni, dětskou diskotéku, klauna nebo žongléry. Dětský den letos proběhne nejen v Praze, ale i v Brně a Ostravě.

„Rodiče dbají ve zvýšené míře hlavně na bezpečnost, proto také nejčastěji volí bytelné vozy typu kombi, MPV a SUV. Čím dál tím více hledají ve vozech tzv. ISOFIX, který byl vyvinutý výrobci automobilů pro zvýšení bezpečnosti, a jde ruku v ruce se zvýšenou poptávkou po kvalitních autosedačkách,“ doplnila Karolína Topolová.Dle statistik největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO patří mezi nejprodávanější  značky Škoda s modely Octavia a Fabia, dále Volkswagen Passat nebo Ford Focus a Mondeo.

Nejprodávanější rodinné ojeté vozy za prvních pět měsíců roku 2016:

1.     Škoda Octavia

Reklama 1

2.     Škoda Fabia

3.     Volkswagen Passat

4.     Ford Focus

Reklama 2

5.     Ford Mondeo

6.     Kia Sportage

7.     Škoda Roomster

Reklama 3

8.     Volkswagen Touran

9.     Hyundai i30

10.   Opel Astra

Ze zkušenosti prodejců vyplývá, že mnohdy s sebou rodiče berou děti cíleně, aby jim vůz v podstatě schválili. „Mám doma naštěstí dceru, která auta příliš neřeší, ale ráda se vždy připoutá na místě spolujezdce v garáži a jako kroutí volantem v mém nebo manželově voze. Mám ale kamarádku, která řešila velké zklamání u syna, když si u nás vybrala červený vůz a syn při pohledu na něj uronil slzu, že ho musí vrátit, protože se neleskne a není modře, zakončila Topolová. Nejoblíbenější barvou u rodinných vozů je šedá, černá a modrá.