Řidiči podle barvy vozidla

Napadlo vás už někdy, že když si pořídíte auto, může o vás jeho barva leccos vypovědět? Volba barvy vozu není jen záležitostí osobního vkusu, ale dá se z ní vyčíst i něco o vaší povaze za volantem. Podívejme se, co na vás barva vašeho auta prozrazuje.

Bílá – v současné době nejpopulárnější barva. Nejenže je nejlevnější, protože je základová, alhttp://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photos-car-insurance-image14849738e také je poslední dobou v módě. Pokud zvolíte pro své auto bílou, naznačuje to, že jste za volantem opatrní a dáváte na silnici pozor. Málo kdy se mezi řidiči bílých aut najde agresivní jedinec, protože si potrpí na bezpečnost.

Černá – je úplným protipólem prvně jmenované bílé barvy. Podle nejrůznějších psychologických výzkumů se řidiči černých vozů řadí mezi ty agresivnější, kteří často rádi nechávají ručičku tachometru stoupat i nad nejvyšší povolenou rychlost.

Stříbrná – ať už v jakémkoliv provedení, stříbrná barva působí elegantním dojmem a vytváří také dojem určitého luxusu. Podle psychologů jsou majitelé stříbrných aut také spíše klidnějšími řidiči.

Reklama 1

Oranžová – uvidíte-li před sebou na silnici nebo v zrcátkách oranžové auto, zbystřete. Podle odborníků jsou totiž lidé, kteří si koupí oranžové auto, za volantem nevyzpytatelní a nikdy nemůžete předem vědět co od nich čekat.

Odstíny modré – modrá barva působí uklidňujícím dojmem, a přesně takoví jsou i řidiči modrých aut. Na silnicích žádný velký povyk nenatropí. Jsou mírnější povahy, a ve většině případů jezdí dobře a spolehlivě.

Červená – tato barva skvěle charakterizuje sebevědomé řidiče s rychlými reakcemi, kteří vždy vědí, co dělají, a i když jim sem tam nedělá problém jet nad povolený limit, není potřeba se jich výrazněji obávat. Mají totiž výborný přehled nad situací a soustředěnost.

Reklama 2

Žlutá – žluté auto si pořizují lidé, kteří chtějí nad ostatními vyniknout a chtějí být na silnici vidět. Většinou ale ne jako piráti silnic, ale jako optimistické povahy, které jen tak něco nerozhází.