Rekord pokořen!

001-pecet-na-nadrzi
Zdroj: UAMK

ŠKODA Octavia GreenLine dojela z Prahy na Nordkapp na 2 nádrže, celkem přes 3 500 km

Expedice Nordkapp úspěšně dorazila do svého cíle. 2. 8. 2014 vyjeli Marek Tomíšek a Lukáš Kubiena s vozem ŠKODA Octavia GreenLine, poskytnutým od ŠKODA AUTO, z jihu Prahy, kde překročili 50. rovnoběžku a v doprovodu dodávky UAMK vyrazili přes Něměcko a Dánsko, aby mohli celou cestu zdolat po vlastní ose, bez použití trajektu, do švédského Stockholmu, za kterým proběhlo po 1 804 km první tankování. Na průběh celé trasy včetně tankování dohlížel zástupce UAMK, který opět zapečetil nádrž a expedice pokračovala dále na sever.

Ve Finsku překročili polární kruh, setkali se s prvními soby na cestě a pokračovali přes náhorní planinu, kterou prochází hranice Finska s Norskem, právě do Norska, kde za městem Alta překročili významnou 70. rovnoběžku a tím zdolali poloviční vzdálenost z Prahy k severnímu pólu. Odtud to již nebylo na Nordkapp daleko, a tak po třech hodinách jízdy již projížděli 6 870 m dlouhý Nordkapptunnelen, který klesá až do hloubky 212 m pod mořem, a po několika kilometrech dojeli k jediné čerpací stanici na Nordkappu, která je zároveň nejsevernější čerpací stanicí v Evropě. Podařilo se to i díky podpoře doprovodného vozidla UAMK.

Celkem tak ŠKODA Octavia GreenLine najela na 2 nádrže 3 524 km. Sejmutí pečetě a závěrečné tankování opět kontroloval zástupce UAMK. Součet obou tankování je 103,58 l nafty, z čehož vyplývá spotřeba 2,94 l/100 km. Octavia GreenLine tedy v tomto extrémním testu obstála a Marek Tomíšek s Lukášem Kubienou dokázali, že se s ní dá jet.

Reklama 1