Ředitelství silnic a dálnic zkracuje uzavírku dálnice D5

rsd_logoŘeditelství silnic a dálnic dnes předčasně uvádí do provozu dálnici D5 mezi Cerhovicemi a Mýtem. Doba trvání vlastní opravy vozovky obou jízdních pásu dálnice byla zkrácena o šest týdnů. Původní termín ukončení byl 2. 10. 2016, opravu vozovky se však podařilo urychlit a končí dnes 19. 8. 2016. Doprava je tedy již vedena ve dvou jízdních pruzích v obou směrech. Zkrácení termínu se podařilo i díky firmám Strabag a Berger Bohemia.

„Ředitelství silnic a dálnic se vždy snaží zkrátit dobu oprav na minimum, ovšem samozřejmě tak aby neutrpěla kvalita odvedené práce, abychom se v rámci reklamace na opravené místo nemuseli za rok nebo dva zase vracet! Jsem rád, že zvláště před tímto dopravně exponovaným víkendem se nám podařilo zkrátit hned dvě velké opravy, což výrazně uleví všem motoristům“, konstatoval generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Předmětem stavby byla výměna obrusné a ložné vrstvy hlavní trasy dálnice, vodorovné dopravní značení, výměna části ocelových svodidel a nové oplocení.

V následujícím týdnu ještě proběhne osazení mobilních středových svodidel v místě přejezdových dělících pásů. Během měsíce října bude za částečného omezení provozu provedena výměna části středových ocelových svodidel.

Reklama 1

Jedná se tak o další odlehčení dopravy na konci prázdnin a před konáním Velké ceny Brna. Urychlena byla také oprava v km 220 až 230, po celý víkend platí navíc zákaz běžné údržby na dálnicích a řidičům je stále k dispozici dopravní portál www.dopravniinfo.cz i asistenční infoslužba na čísle 800 280 281.