Ředitelství silnic a dálnic odlehčí dopravě při konání Grand Prix Brno

rsd_logoJiž od odpoledne 18. 8. se dá v okolí Brna očekávat zvýšená intenzita dopravy z důvodu konání Grand Prix na Masarykově okruhu. V zájmu zachování plynulosti dopravy o nadcházejících exponovaných dnech tedy nebude prováděna na komunikacích ve správě ŘSD žádná práce údržby, jejíž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

Ředitelství silnic a dálnic také urychlilo opravu dálnice D1 v km 220,2 až 229,5. Od čtvrtečního odpoledne bude tedy doprava v místě vedena již ve dvou jízdních pruzích v obou směrech a dálnice bude připravena na zvýšenou intenzitu dopravy v souvislosti se začátkem Grand Prix Brno.

Kritickým dnem bude zejména neděle 21. 8. odpoledne, při odjezdu návštěvníků po dálnici D1 směrem na Prahu. Na dálnici D1 je uzavřena nájezdová větev na Prahu na MÚK Kývalka (EXIT 182), za níž je pro relaci Popůvky (II/602) → Praha (D1) vedena objízdná trasa dále po silnici č. I/23 ke křižovatce se silnicí č. II/602, po které je doprava vedena k MÚK Ostrovačice (EXIT 178), odkud je umožněn nájezd na dálnici D1 ve směru Praha. V grafice naleznete podobu uzavírky včetně objížďky + další velká dopravní omezení v okolí Brna.

Omezení činnosti údržby platí:

Od čtvrtka 18. 8. 2016 od 12 hodin do pondělí 22. 8. do 10 hodin.

Reklama 1

Opatření se nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií.