Prezidenti ČR a Škoda Auto

zeman_skoda
Zdroj: Škoda Auto

Na rozdíl od Václava Klause jezdí nynější prezident Miloš Zeman pouze ve voze naší automobilky.

Prezident od Škody Auto obdržel faceliftovaný Suberb ve verzi Laurin&Klement v černé barvě s benzinovým šestiválcem 3,6 FSI o výkonu 191 kW. Je to stejný motor, který mají k dispozici policisté ve všude zmiňovaných “dálničních” Passatech. Tam je však výkon naladěn o 40 koní více, na rovné tři stovky.

Superb má kromě nějakých drobných úprav jako jsou otvory pro prezidentské vlaječky i další vychytávky, jak tvrdí i jeden vtip, měl původně ve dveřích schován deštník, ovšem ten dodaný na Pražský hrad tam má Becherovku.

Z prezidenta Zemana asi musejí být nadšeni jeho ochránci, protože zásadně sedá na místě spolujezdce vpředu, což je samozřejmě nejzranitelnější místo.

Reklama 1

Co se týče Václava Klause, je poměrně nepředstavitelné, aby vrchní činitelé Německa jezdili auty vyrobenými někde jinde, francouzský prezident by používal například FIAT místo Peugeotu či představitelé Velké Británie by nebyli hrdí na své Jaguary či Bentley a “osedlali” by jiné zahraniční vozy. Jde tady jednoznačně o prezentaci státu.

Ostatně toto tvrdil ještě v roce 2003 sám Klaus, který doslava řekl: “Nedovedu si představit, že by italský politik jezdil v jiném autě než v italském, francouzský politik v jiném autě než francouzském a německý politik v jiném autě než německém.” To bylo v době, kdy obdržel vůz Škoda Superb, tehdy minulé generece, a jel na návštěvu továrny Škoda Auto do Kvasin automobilem Audi A8, kde mu byl představen Superb nové generace. Jeho vysvětlení, proč nepřijel Škodovkou bylo prosté, Audina méně drncá.

Jiný kraj, jiný mrav…

Reklama 2