Praha rozšiřuje území, kde bude zakázána jízda na segwayích

Foto: Oskar Exner
Foto: Oskar Exner

Zákaz segwayů na území Prahy bude ještě přísnější. Rada hlavního města schválila tisk, kterým rozšiřuje velikost území, kde bude jízda na segwayích zakázána, a to nejen na chodnících a cyklostezkách, ale i na vozovkách. Praha tak reaguje na připomínky, které obdržela od jednotlivých městských částí a Městské policie.

„Původně jsme chtěli vyhlásit zákaz jízdy na segwaích v podstatě jen na území Pražské památkové rezervace, ale ozvaly se nám některé městské části s tím, že si také segwaye nepřejí, a my jsme jim vyšli vstříc,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová. Konkrétně byl zákaz rozšířen o oblast Prahy 3, 4, 7 a 8.

Zároveň byl také zákaz rozšířen na vozovky, přestože s nimi původní návrh nepočítal. Stalo se tak na základě připomínky, kterou Městská policie adresovala Radě a ta jí vyhověla. „Pokud by se všechny ty segwaye přesunuly z pěších zón na silnice a turisté by se více než dopravě věnovali památkám, vystavovali bychom tím nebezpečí jak je samotné, tak všechny řidiče,“ doplnila primátorka.

Současně byl akceptován návrh Prahy 6, která nesouhlasila s návrhem nařízení a byla tedy na základě jejich požadavku vyjmuta část, která zasahuje do jejího území.

Reklama 1

„Jsem přesvědčena, že ani turisté o nic nepřijdou. Centrum není zase tak velké a myslím, že ten zážitek bude bez segwayů ještě větší. Pokud se přeci jen budou chtít v něčem projet, mám za to, že Praha nabízí spoustu jiných možností, které tu atmosféru nijak nenarušují,“ uzavřela primátorka Krnáčová.

Zákaz jízdy na seqwayích začne platit 15 dnů od jeho vyhlášení. S instalací značek informujících o zákazu se počítá do 1. září. Městská policie bude do té doby turisty informovat, že se dopouštějí přestupku, mimo jiné také ve vydávaných cizojazyčných brožurách.