Praha: Kampaň k omezení Segway

segway_hrad_turista_praha
Zdroj: Praha.eu

3. srpna 2016, vstupuje v platnost nařízení, které omezuje v centru a dalších místech v Praze používání vozítek segway a jiných osobních samovyvažovacích přepravníků. Hlavní město připravilo pro své návštěvníky informační kampaň, která na tuto skutečnost upozorňuje.

Zahraniční hosty, kteří nejčastěji využívají segwaye, informují o opatření, ke kterému hlavní město Praha přistoupilo s ohledem na bezpečnost všech uživatelů veřejného prostoru, reklamní plochy a letáky.

„Chtěli jsme turisty jednoduchou a zábavnou formou upozornit, kde je používání vozítek v rozporu s platným nařízením. Cílem samozřejmě není vybrat co nejvíce na pokutách, ale především dbát na to, aby se turisté o zákazu dozvěděli,“ vysvětluje primátorka Adriana Krnáčová. „Návštěvníky metropole bude na zákaz upozorňovat také městská policie a letáky s mapkou.“

Nařízení, které schválila rada hlavního města, vymezuje místa, kde je provozování osobního přepravníku zakázáno. Jde např. o chodníky, pěší zóny, stezky pro chodce a cyklisty a také vozovky. Do zákazu jsou zahrnuty i některé parky a zahrady.

Reklama 1

„Věřím, že vaše zážitky z návštěvy Prahy nebudou bez projížděk v centru na segwayích o nic chudší. Naopak, že si budete moci krásu a atmosféru české metropole lépe užít bez rizika možného střetu s mnohdy neukázněnými uživateli těchto vozítek,“ přeje návštěvníkům pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Na místech se zákazem budou instalovány příslušné dopravní značky. Za nerespektování dopravního značení může být městskou policií udělena bloková pokuta do výše 2 000 Kč.