Praha dokončila výběr nových správců stanovišť taxi s více než 12 milionovým ziskem

vuz_taxi_pha
Zdroj: Praha.eu

Hlavní město dokončilo výběrová řízení na nové správce stanovišť taxislužby. Za 103 parkovacích stání město na nájemném získá zhruba 12 305 000 korun. Donedávna přitom Praha za tato místa pro řidiče vozů taxi ročně vybrala jen 150 tisíc korun.

Ekonomicky přínosnější pronájmy pro město přinesla nová pravidla, která se řídí nejvyšší finanční nabídkou zájemce. Tento systém nahradil dříve používané losování s paušální cenou 1 000 korun ročně za jedno pronajaté místo.

„Rok od vypovězení původních nájemních smluv a zahájení výběrových řízení se prokázalo, že nový systém pronájmů je pro Prahu daleko výhodnější a celkově spravedlivější. Minulá pravidla umožňovala za stání zaplatit v podstatě téměř srovnatelnou částku, kterou musí ročně dát za parkování v mnohdy méně atraktivních lokalitách běžní rezidenti. Přitom jsou stanoviště pronajímána za účelem podnikání,“ uvedl radní hl. m. Prahy Lukáš Manhart.

Nejvyšší cenu nabídli zájemci o stanoviště taxi například za parkovací stání v ulici Na Perštýně a to celkem 2 117 000 korun. Přibližně za 1 500 000 korun pak noví správci zaplatili za místa před Obecním domem nebo na Václavském náměstí.

Reklama 1

Nová pravidla pronájmů stanovišť taxislužby radní přijali na podzim roku 2012 a v létě loňského roku schválili vypovězení stávajících nájemních smluv. Výběrová řízení se konala ve čtyřech vlnách a nového správce nalezlo 29 stanovišť.