Pamatujete upíra z Feratu?

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Jan Kopecký nastoupí do domácího podniku značky ŠKODA s černým vozem FABIA R5.

Zvláštní lakování je připomínkou 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního hororu „Upír z Feratu“. Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler si chce v sobotu a v neděli i nadále udržet se špičkovým černým soutěžním speciálem neporazitelnost v letošním českém mistrovství v rally (MČR). Na něm se jako host s podporou týmu ŠKODA Motorsport představí také německá dvojice Fabian Kreim/Frank Christian.

„Těšíme se na vrchol českého domácího mistrovství! Rally Bohemia má pro značku ŠKODA vždy mimořádný význam, protože se koná přímo před branami sídla naší značky v Mladé Boleslavi. Po vítězném hattricku v prvních třech soutěžích sezóny chceme v úspěšné sérii pokračovat a nabídnout zaměstnancům značky ŠKODA i četným fanouškům zajímavou show,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. Pohledy všech bude na osmi rychlostních zkouškách v délce 153,28 km určitě přitahovat černý vůz ŠKODA FABIA R5 Jana Kopeckého, který v mistrovství suverénně vede.

Škoda 110 Super Sport „Ferat“, typ 724 (1971) Původně bílý, pro filmové potřeby černě přestříkaný sportovní automobil, známý především jako hlavní hrdina filmu „Upír z Feratu“, 1981. Zdroj: Škoda
Škoda 110 Super Sport „Ferat“, typ 724 (1971)
Původně bílý, pro filmové potřeby černě přestříkaný sportovní automobil, známý především jako hlavní hrdina filmu „Upír z Feratu“, 1981. Zdroj: Škoda

Soutěžní speciál s pohonem všech kol má připomínat vzhled legendárního vozu ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat), který díky hororu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp supermobilu tehdy navrhl český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus. 35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní slaví ŠKODA černým vozem FABIA R5 toto jubileum. Ve ŠKODA Muzeu je možné v době kolem konání Rally Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat).

Reklama 1