Opel v Ženevě: GT Concept

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

GT Concept: Puristický sportovní automobil budoucnosti. Rok 2016 je velmi důležitým rokem154 let dlouhé historieznačky Opel, která je na cestě k největší revitalizaci v automobilové historii. Prodeje rostou a společnostdemonstruje svoji vizi dostupného sportovního automobilu studií GT Concept.

GT Concept má vše, čím osloví fanoušky sportovních vozů všech věkových kategorií. Čistokrevný atlet s motorem v předu uprostřed a pohonem zadních kolje přímým následníkem modelu Opel GT ze šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století a navazuje i na studii Monza Concept, kterou Opel představil na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2013. GT Concept posouvá filozofii skulpturálního designu značky Opel na novou úroveň – tento sportovní automobil je avantgardní a puristický, odmítá cokoli, co by rušilo čisté linie.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

GT Concept nemá vnější dveřní kliky, vnější zpětná zrcátka ani žádné nadbytečné dekorativní prvky. Je to dynamický stroj, jehož charakter na prvý pohled charakterizují typické proporce sportovního automobilu s dlouhou štíhlou kapotou motoru a velmi krátkými převisy karoserie, výraznárudá linie, která horizontálně dělí karoserii. Absencí víka zavazadlového prostoru, neobvyklým designem dveří, dvojitým výfukem ve středu vozu, originálním volantema samozřejmě i samotným jménem navazuje nový GT Concept na původní Opel GT. Novodobý GT Concept ale pouze nenapodobuje svého předchůdce: Nově interpretuje inovativní, odvážný a vzrušující odkaz Opelu GT bez jakékoli nostalgie nebo známek retro-designu.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Opel GT Concept, který je koncipovaný jako široce dostupný sportovní automobil, pohání výkonný turbodmychadlem přeplňovaný zážehový tříválec o objemu 1,0 l uložený za přední nápravou. Mimořádně účinný agregát s přímým vstřikováním benzinu je odvozený od motoru 1.0 Turbo modelů ADAM, Corsa a Astra nové generace.Ve své sportovní verzi dosahuje výkonu 107 kW (145 k) a jeho nejvyšší točivý moment dosahuje hodnoty 205 Nm (údaje o spotřebě paliva pro Opel GT Concept nejsou dosud k dispozici). Točivý moment motoru se přenáší na kola zadní nápravypřes sekvenční 6-stupňovou převodovku s ovládáním páčkami na volantu a mechanický samosvorný diferenciál. Dvojmístné kupé s pohotovostní hmotností pod 1000 kilogramů zrychluje z 0 na 100 km/h za méně než 8 sekund a dosahuje maximální rychlosti 215 km/h.

Reklama 1