Nové BMW řady 1 Sedan

Zdroj: BMW Group
Zdroj: BMW Group

BMW Group společně s BMW Brilliance Automotive Ltd. (BBA) rozšíří nabídku v segmentu prémiových kompaktních vozů novým modelem BMW řady 1 Sedan – prvním kompaktním sedanem značky BMW. Tímto krokem se významně rozšiřuje nabídka prémiových kompaktních modelů konsorcia BBA, které má již nyní široký záběr v kategoriích Active Tourer (MPV) a Sports Activity Vehicle (SAV). Příchod nového sportovně laděného sedanu přiláká nové zákazníky do kompaktního prémiového segmentu. Právě tento segment v současnosti roste nejrychleji, a to nejen v Číně, ale také celosvětově.

BMW řady 1 Sedan je nejsportovnějším a nejemotivnějším tříprostorovým automobilem svého segmentu. Je to vůz speciálně navržený a postavený pro potřeby čínských zákazníků, právě v Číně se bude výhradně vyrábět a současně i prodávat. Vývoj a testování nového modelu probíhaly v ústředí BMW za přispění čínských inženýrů. Automobil byl také vyvíjen a intenzivně testován s ohledem na specifické situace místního provozu a klimatické podmínky v různých částech Číny. Inženýři BMW provedli na novém BMW řady 1 Sedan důsledné úpravy a zdokonalení odpovídající zvykům čínských zákazníků a prostředí, v němž automobily používají.

BMW řady 1 Sedan vychází z koncepčního vozu BMW Concept Compact Sedan, který měl premiéru na autosalonu Guangzhou Motor Show v roce 2015. Sériová podoba si zachovává určité designové elementy koncepčního vozu, včetně pro BMW typických proporcí. I díky nim je nové BMW řady 1 Sedan na první pohled rozpoznatelné jako BMW. Samozřejmostí je typická maska chladiče s dvojicí ledvinek, lemovaná hlavními světlomety s LED světelnými kroužky. Celek působí neobyčejně sportovním dojmem. Charakteristický designový styl BMW s nezaměnitelnou sportovností a emotivností dokresluje i Hofmeisterův záhyb spodní části zadního C sloupku.

BMW řady 1 Sedan je současně nejnovější ukázkou inovací a pokrokovosti v oblasti automobilové konektivity. Rozsáhlá nabídka služeb BMW ConnectedDrive poskytuje bezkonkurenční komfort, nejrůznější zábavní funkce a významně zlepšenou úroveň bezpečnosti. Nejnovější generace výkonných motorů BMW se vyrábí v nové motorárně ve městě Shenyang a zajišťuje bezpříkladnou radost z jízdy.

Reklama 1

Po úspěšném uvedení BMW X1 a BMW řady 2 Active Tourer doplňuje nabídku kompaktních prémiových modelů BMW řady 1 Sedan. Počet lokálně vyráběných modelů BMW se tím rozšiřuje na pět. Svým portfoliem má BMW velmi atraktivní modely na spodním okraji nabídky. BMW tím dále rozšiřuje množství nabízených vozů a současně zvětšuje svoji konkurenceschopnost.