Nová optimalizace výkonu Polestar udělá z Volva XC90 T8 Twin Engine to nejsilnější Volvo jaké kdy bylo vyrobeno

Zdroj: Volvo Cars
Zdroj: Volvo Cars

Na trh přichází nová generace optimalizace výkonu Polestar Performance pro Volvo XC90 T8 Twin Engine, díky níž bude toto nejsilnější a zároveň i nejčistší SUV na světě ještě rychlejší a jízda v něm bude mnohem inspirativnější.

S optimalizací Polestar Performance dojde u modelu XC90 T8 Twin Engine ke zvýšení výkonu na 421 koní a k nárůstu max. točivého momentu až na 680 Nm*, díky čemuž bude tento vůz schopný zrychlit z 0 na 100 km/h během 5,5 vteřin. To vše při zachování nejnižší spotřeby v dané třídě, která dělá 2,1 l/100 km, a dojezdu 43 km v čistě elektrickém režimu.

Nová generace optimalizace výkonu od Polestar neřeší pouze výkon motoru, ale zlepšuje celkový chod hnacího ústrojí v pěti klíčových aspektech. Vzhledem k lepší odezvě škrticí klapky, rychlejšímu a preciznějšímu řazení převodových stupňů, funkci držení zařazeného převodového stupně a celkově vyššímu výkonu motoru zajistí Volvo T8 Twin Engine svému řidiči mnohem větší potěšení z jízdy.

„Pouhý týden po představení optimalizace pro modely S90 a V90 jsme přikročili k uvedení naší optimalizace výkonu také pro naše technologicky vyspělé Volvo XC90 T8 Twin Engine. Díky tomu získají zákazníci, kteří si ve svém Volvu XC90 chtějí dopřát ještě větší potěšení z jízdy, snadno dostupný a atraktivní tuning,“ uvedl Niels Möller, provozní ředitel společnosti Polestar.

Reklama 1

Jednou z hlavních funkcí nové optimalizace výkonu je držení zařazeného převodového stupně, což znamená, že převodovka drží během ostrého zatáčení, kdy působí silné příčné síly, zvolenou rychlost. Tím předchází nežádoucímu přeřazení uprostřed zatáčky, které by mohlo vést k narušení rovnováhy vozu. Řidič tak při aktivní jízdě získá lepší zpětnou vazbu a kontrolu nad vozem.
Na vývoji této optimalizace se podílel také úřadující čtyřnásobný mistr skandinávského šampionátu cestovních vozů (STCC) a jezdec stáje Polestar Cyan Racing, Thed Björk.

„Pro mě jako závodního jezdce, který se podílí na konstrukci závodních vozů, je možnost pracovat se stejnou technologií, kterou využívá moje závodní S60, i u Volva, XC90 fascinující. Přestože je SUV jako Volvo XC90 ze své podstaty na míle vzdáleno od vozů, se kterými mám co do činění obvykle, základ naší optimalizace je naprosto totožný. Hlavním smyslem bylo vytvořit příjemný jízdní zážitek, v rámci kterého bude mít řidič k dispozici dostatek výkonu, a jsem si jist, že se nám to podařilo,“ prohlásil Thed Björk, který na světovém šampionátu cestovních vozů FIA 2016 řídí Volvo S60 Polestar TC1 s technologií Drive-E.

Otimalizace výkonu Polestar Performance pro nové Volvo XC90 T8 Twin Engine bude v ČR dostupná již v průběhu letních prázdnin.
Uvedená optimalizace neznamená žádné změny v deklarovaných emisích, spotřebě paliva, servisních intervalech a záručních podmínkách automobilky Volvo.

Reklama 2

Informace o značce Polestar

Polestar je výkonnostní podznačka automobilky Volvo Cars. Společnost Polestar byla původně založena jako závodní tým v roce 1996 a od té doby má za sebou bezpočet šampionátů, kterých se zúčastnila s různými modely Volvo. V roce 2009 začala společnost Polestar nabízet produkty určené ke zvýšení výkonu, díky čemuž došlo k intenzivnější spolupráci s automobilkou Volvo Cars. První vysoce výkonné vozy postavené na základě modelů Volvo S60 a V60 byly uvedeny v roce 2014.

V roce 2015 získala automobilka Volvo Cars společnost Polestar zcela pod svá křídla. Tato transakce se stala silným závazkem automobilky k výrobě výkonných vozů, které budou definovat budoucnost segmentu luxusních výkonných vozidel.

Informace o stáji Cyan Racing

Stáj Cyan Racing je závodním partnerem společnosti Polestar. Tato společnost založená Christianem Dahlem má na starosti veškeré aktivity společnosti Polestar v oblasti motorsportu. Stáj Cyan Racing, která se dříve jmenovala Polestar Racing, se již zasloužila o pět titulů pro jezdce šampionátu STCC a sedm týmových titulů šampionátu STCC, na které se jí podařilo dosáhnout ve vozech Volvo 850, S40, C30 a S60.

Reklama 3

* Při kombinaci 334 koní + 87 koní a 440 + 240 Nm je celkový výkon 421 koní a 680 Nm