Ministerstvo dopravy se po roce opět otevře veřejnosti, zpřístupněn bude unikátní podzemní kryt i prostory ministra

ministerstvo_dopravyDovolujeme si vás pozvat na Den otevřených dveří Ministerstva dopravy, který se uskuteční u příležitosti 25. výročí 17. listopadu 1989. Budovu, která byla postavena pro Ministerstvo železnic, a během totality v ní sídlil Ústřední výbor Komunistické strany Československa, si budou návštěvníci moci prohlédnout v pondělí 17. listopadu 2014 od 10.00 do 16.00 hodin.

Pro příchozí bude připravena prohlídková trasa, která bude zahrnovat foyer budovy, jednací prostory na ministerstvu, tzv. obrazovou chodbu s portréty jednotlivých ministrů, pracovnu a reprezentační místnost ministra dopravy i prostory bývalého bytu Gustáva Husáka. Prohlídková trasa povede návštěvníky i skrz jedno z vnitřních nádvoří ministerstva. Točitým dvouramenným schodištěm se pak dostanou zpět do foyer a budou pokračovat do unikátního podzemního krytu, který byl vybudován v 60. letech minulého století a nyní jsou v něm umístěny artefakty z dob komunismu včetně původního Husákova stolu.

Na návštěvníky čeká také řada expozic. Svou činnost představí samostatné oddělení BESIP, prezentovat se budou tři podřízené organizace Ministerstva dopravy a to Ředitelství silnic a dálnic, Správa železniční dopravní cesty a Ředitelství vodních cest. O tom, jaké stavby byly v Česku postaveny za přispění evropských dotací, bude informovat expozice odboru fondů EU. Odbor bezpečnostní nabídne informace a fotografie ze stavění provizorních mostů v místech zasažených povodněmi a model provizorního mostu. V podzemním krytu budou k vidění fotografie z ničivé povodně v roce 2002, kdy voda zcela zatopila druhý suterén budovy ministerstva a sahala až do výše 60 cm prvního suterénu.

Lidé si prostory budou moci prohlédnout sami nebo s průvodcem Pražské informační služby v čase od 10.00 hodin do 16:00 hodin. Komentované prohlídky budou začínat každou půlhodinu.

Reklama 1

Termín

pondělí 17. listopadu 2014, 10.00 – 16.00

(poslednímu návštěvníkovi bude umožněn vstup v 16.00, v 16.30 hodin se budova uzavře)

Reklama 2

Místo konání

Ministerstvo dopravy, Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Praha 1

Harmonogram

Reklama 3

Individuální prohlídka

10.00 – 16.00 po vyznačené trase (vstup do budovy umožněn nejpozději v 16.00)

Komentovaná prohlídka s průvodcem Pražské informační služby

10.00 – 15.30 každou půlhodinu (první prohlídka od 10.00, poslední od 15.30)