Nové MINI zvoleno Nejhezčím autem roku 2014 své třídy

mini_2
Zdroj: MINI, BMW Group CZ

Nové MINI vstoupilo na trh na jaře 2014 a od té doby nepřestává udivovat svými tradičními proporcemi, typickým řešením své karoserie, prosklením obepínajícím celý vůz, od těla karoserie oddělenou střechou a moderní interpretací klasických designérských prvků. Nová generace je přibližně o 10 cm delší a byla čtenáři německého vydání časopisu auto, motor und sport zvolena jedním z nejhezčích nových vozů na německém trhu. MINI tak svým dramaticky expresivním a osobitým designem zaujalo nejen odborníky, ale také veřejnost.

Ve Stuttgartu založený motoristický časopis oslovil své čtenáře, aby z 94 automobilů v deseti kategoriích vybrali „Nejhezčí vozy roku 2014“. V letošním roce se ankety zúčastnilo 17 378 čtenářů a návštěvníků internetových stránek tohoto časopisu. Nové MINI skončilo v segmentu takzvaných minivozů na prvním místě, porazilo přitom sedm svých konkurentů. Vítězství bylo uznáno notářem.

„V designérském oddělení MINI jsme na toto vítězství náležitě hrdí. Pozitivní zpětná vazba od zákazníků a fanoušků je pro naši každodenní práci pro značku MINI velmi povzbuzující,“ vysvětluje Anders Warming, šéfdesignér značky MINI. „Budeme se nadále soustředit na to, abychom i v budoucnu odváděli tak dobrou práci.“

Nejnovější verze MINI doznala významného evolučního vývoje a zdokonalení nejen v oblasti designu, ale také ve všech podstatných vlastnostech. Přínosy jsou zřetelné jak ve sportovnosti projevu a obratnosti, tak v komfortu a hospodárnosti. Stranou přitom nezůstalo ani dále zvýrazněné a nezaměnitelné charisma, praktičnost a prémiový charakter. Dodatečný sportovní šarm a současně hospodárnost přinesly tomuto automobilu nejen motory s technologiemi MINI TwinPower Turbo a nově zkonstruované převodovky, ale také rozsáhlý paket technologií MINIMALISM. Ve srovnání s předchůdcem došlo k dalšímu zlepšení aerodynamických vlastností.

Reklama 1

Na řešení hlavních světlometů, zadních světel i bočních směrovek je jasně patrné propracování do nejmenších detailů, které svojí prémiovostí překonává předchozí generaci MINI. I z těchto designérských prvků je jasně patrná technologická vyspělost, kterou jen potvrzují aktivní tlumiče, LED světlomety, stejně tak jako široká nabídka asistenčních systémů v podobě MINI Head-Up Displeje nebo paketu Driving Assistant.