Když ujedete od nehody

Dopravní nehoda. Situace, kterou nikdo z nás nechce zažít. Když už se ale stanete svědky, nebo přímo účastníky dopravní nehody, vyplývají z toho pro vás jako pro účastníky silničního provozu povinnosti, kterým není radno se vyhýbat. Zejména ujetí od dopravní nehody je hrubým porušením zákona, a v případě, že budete dopadeni, vás čeká nepříjemný trest. Co se tedy stane, pokud budete nehodu ignorovat?

Začněme bodovým kontem, ze kterého se vám odečte slušná porce bodů. Za ujetí od dopravní nehody se vám odečte sedm bodů, což není zrovna málo. V případě, že již máte v záznamech třeba dva méně závažné přestupky, se tak můžete snadno dostat na hranici dvanácti bodů, která automaticky znamená, že si od volantu na rok odpočinete, protože vám bude zabaven váš řidičský průkaz.dreamstime_xxl_17399760

Také vaše peněženka se může pořádně prohnout. Pokud vás policie dostihne a budete souhlasit s tím, že jste přestupek spáchali, dostanete blokovou pokutu až do výše 1000 korun. Její konkrétní výše je na posouzení policisty. Pokud ale budete chtít jít do správního řízení a neuspějete, budete muset

počítat s mnohem větší částkou. Dolní hranice je dva a půl tisíce korun, maximálně můžete od přestupkové komise příslušného úřadu odejít až o pět tisíc korun lehčí.

Reklama 1

Jak sami vidíte, ujíždět od nehody se opravdu nevyplácí. Pro ty, kteří by snad měli pocit, že se nemůže nic stát, protože vám zpětně nikdo ujetí nedokáže, zde máme jedno upozornění. V dnešní době už jsou téměř na každém rohu bezpečnostní kamery, které pečlivě zaznamenávají veškeré dění. Pro policii nebude problém získat záznam a usvědčit vás. Kameru ale může mít v autě i druhý účastník nehody a vy o tom nemusíte ani vědět. On později na policii opět použije video jako důkaz vašeho protiprávního jednání. Doporučujeme tedy od dopravních nehod neujíždět, a chovat se v takovém případě tak, jak ukládá zákon.