Informace o dopravních opatřeních na komunikaci Wilsonova

Zdroj: Praha.eu
Zdroj: Praha.eu

Od 2. srpna 2016 se mění dopravní režim na komunikaci Wilsonova, kde v úseku od ulice Politických vězňů po výjezd z Václavského náměstí probíhá výstavba plynovodu a souvislá údržba vozovky. Stavební akce skončí do 21. srpna 2016.

Upozorňujeme na zúžení vozovky na 5,1 m. Bude zde možnost jízdy dvou vozidel vedle sebe a dojde také ke snížení rychlosti. Žádáme proto řidiče při průjezdu tímto úsekem o zvýšenou pozornost a opatrnost.

Práce budou probíhat po etapách a podle toho budou zaváděna další dopravní opatření:

Od 2. 8. do 5. 8. bude uzavřen vjezd do ulice Washingtonova, objížďka povede z Wilsonovy přes Politických vězňů do  Washingtonovy, která bude obousměrná.

Reklama 1

Od 2. 8. do 5. 8. bude uzavřen vjezd na Václavské náměstí, objížďka povede z Wilsonovy přes Politických vězňů do Opletalovy ulice, která bude jednosměrná v opačném směru než dosud, a dále na Václavské náměstí

Od 8. 8. do 17. 8. bude uzavřen vjezd do ulice Vinohradská, objížďka povede z Wilsonovy do Mezibranské a přes Sokolskou, nám. I. P. Pavlova a Legerovu do Vinohradské ulice.

Pěší doprava bude po celou dobu stavby zajištěna, a to následovně:

Reklama 2

–  zachovaným přechodem pro chodce přes ulici Wilsonova přechodovou lávkou o minimální šíři 4 metry.

–  v etapách s úplným uzavřením přechodu pro chodce přes ulici Wilsonova bude řádně vyznačena obchozí trasa vedena vestibulem metra, kdy pracovníci stavby budou k dispozici při pomoci osobám imobilním a doprovodu kočárků.