Informace o dopravních opatřeních během akce TRIEXPERT TRIPrague

Zdroj: Praha.eu
Zdroj: Praha.eu

V sobotu 30. července 2016 se v Praze uskuteční triatlonový závod TRIEXPERT TRIPrague 2016. Trasy jeho cyklistické a běžecké části povedou po komunikacích v Praze 1, 2, 5 a 16, které budou dočasně pro běžný provoz uzavřeny.

Cyklistická část se týká těchto komunikací: most Legií, Janáčkovo nábřeží, Nábřežní, Hořejší nábřeží, Strakonická směr do centra, Svornosti (otočení do protisměru), Strakonická směr z centra až na hranici hl. m. Prahy. Povolená uzavírka: cca 13:20-18:00 hodin.

Běžecká část se týká těchto komunikací: most Legií, Masarykovo nábřeží, Slovanský ostrov, Masarykovo nábřeží, NN1941 „náplavka“, Rašínovo nábřeží, Palackého most, Lidická, Svornosti, Na Bělidle, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Vítězná. Povolená uzavírka: cca 15:45-20:30 hodin.

Pro umístění depa, zázemí a cílového prostoru závodu jsou vyhrazeny části komunikací Janáčkovo nábřeží, most Legií a Vítězná, a to od 0:00 do 24:00 hodin.

Reklama 1

Objízdné trasy:

Pro širší centrum ve směru od východu k západu po komunikacích: Žitná, Karlovo náměstí, Odborů, Myslíkova, Masarykovo nábřeží, Rašínovo nábřeží, (alternativně Karlovo náměstí), Vyšehradská, Libušina, Rašínovo nábřeží, Podolské nábřeží, Modřanská, Barrandovský most, Strakonická, Zlíchovský tunel, Dobříšská, Radlická.

Pro širší centrum ve směru od západu k východu po komunikacích: Plzeňská, tunel Mrázovka, Dobříšská, Zlíchovský tunel, Strakonická, Barrandovský most, Modřanská, Podolské nábřeží, Rašínovo nábřeží.

Reklama 2

Ve směru od Strakonic pro západní část Prahy po komunikacích: Strakonická, Radotínský most, Pražský okruh, K Barrandovu, Strakonická, Zlíchovský tunel, Dobříšská, Plzeňská.

Ve směru od Strakonic pro východní část Prahy po komunikacích: Strakonická, Radotínský most, Pražský okruh, K Barrandovu, Strakonická, Barrandovský most, Modřanská, Podolské nábřeží, Rašínovo nábřeží.

Změny v provozu MHD:

Reklama 3

V sobotu 30. července bude obousměrně přerušena tramvajová doprava v úseku Národní divadlo – Újezd a přerušena autobusová doprava v oblasti Strakonické ulice ve směru do centra.

Změny v provozu tramvají:

Linka číslo 9 bude v úseku Národní divadlo – Anděl odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Zborovská.

Linky číslo 22, 57 a nostalgická linka číslo 91 budou v úseku Národní divadlo – Malostranská odkloněny přes zastávku Staroměstská.

Linky číslo 58 a 59 budou v úseku Národní divadlo – Újezd odkloněny přes zastávky Staroměstská, Malostranská a Malostranské náměstí.

Pro noční linky číslo 58 a 59 bude obousměrně dočasně zřízena zastávka Malostranská v Letenské ulici.

Změny v provozu autobusů:

Přibližně od 12.00 hodin do přibližně 19.00 hodin bude přerušen provoz autobusů ve Strakonické ulici v úseku Radotínský most – Nádražní ulice (pouze směr do centra).

Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/zmeny-v-doprave-behem-konani-triprague-triatlonu-2016/ .

Pořadatelem akce je Česká triatlonová asociace.