Hyundai angažoval designéra z Bentley

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Automobilka Hyundai oznámila, že angažovala další hvězdu světového designu. Novým viceprezidentem Hyundai Design Centra se stane Lee Sang Yup, který doposud působil jako vedoucí designového oddělení luxusní značky Bentley. Od června letošní ho roku bude působit v designovém centru značek Hyundai a GENESIS.

„Jako rodilý Korejec jsem vždy byl pyšný na rozvoj a inovativní design značky Hyundai. Jsem moc rád, že nyní mohu přispět k dalšímu vývoji této značky v oblasti designu jak pro samotný Hyundai, tak i pro GENESIS,“ uvedl Lee Sang Yup.

„Lee je jeden z nejlepších současných světových automobilových konstruktérů. Jeho designérská filosofie a snaha vyhledávat neustále nové výzvy se shoduje se základní myšlenkou Hyundai Motor,” vysvětlil Senior Vicepresident Luc Donckerwolke.

Lee SangYup je ve světě automobilového designu velmi uznávaným odborníkem. Po absolvování katedry sochařství na Hongik University v Koreji a studiu na Art Center College of Design v Kalifornii začal svou kariéru ve světoznámém studiu Pininfarina a v Porsche Design Center. Od roku 1999 působil v automobilce General Motors, kde mimo jiné navrhl například koncept modelu Camaro, které se přeměňuje na postavu Bumblebee v kultovním filmu Transformers. Pracoval také ve Volkswagen Group America, kde měl jako vrchní návrhář na starosti modely Volkswagen, Audi, Porsche a Lamborghini. Od konce roku 2012 působil na designovém oddělení značky Bentley.

Reklama 1