„Fittipaldi“ péjákům neujel

S jedna dvojkou se rozhodl prchnout osmnáctce v turbu. Neujel. Hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky si v ulici Nákupní všimla poměrně svižně jedoucího vozidla Citroën Saxo, kdy tento způsob jízdy byl zjevně proti pravidlům silničního provozu.

Navíc mělo auto nefunkční levou zadní svítilnu.

Z těchto důvodů se policisté za vozidlem vydali a čekali na vhodné místo k zastavení tohoto auta tak, aby při kontrole netvořili překážku silničního provozu a neohrožovali tím ostatní účastníky silničního provozu.

Při tom projeli ve směru na Dubeč ulicemi Ústřední, Slibná, Pod Areálem a K Lesíku. Všemi těmito ulicemi projížděl řidič Saxa poměrně vysokou rychlostí, kdy v ulici K Lesíku zjevně přecenil jak své řidičské schopnosti, tak technické možnosti svého „závoďáku“ a dostal smyk, který ale naštěstí ustál. Nicméně ze záběru policejní kamery je zřejmé, že řidičův styl jízdy patří spíše na anglické, nikoli české silnice. Celou dobu jel totiž buď uprostřed komunikace, nebo na její levé straně.

Reklama 1

Nakonec z ulice K Lesíku odbočil pronásledovaný vlevo do zahrádkářské kolonie Slatina. To už mu policisté dávali zapnutými majáky a červeným nápisem STOP pokyn k zastavení.  Toho ale řidič nedbal a úzkými cestičkami mezi tamními zahradními chatkami pokračoval dál stejně svižnou jízdou.

V samotném závěru ujíždění zajel řidič se svým vozem na parcelu jedné z chatek, z auta vystoupil a začal od něj odcházet právě k této budově, tedy pryč od policistů. Při tom se choval a tvářil tak, jako by tam policisté vlastně ani nebyli. Muži zákona ho ale okamžitě jasnými a zřetelnými pokyny přesvědčili, že „nabral“ špatný směr.

Muž se tedy k nim vrátil a plně s policisty spolupracoval. Prošetřováním péjáci zjistili, že ujíždějícím je čtyřiačtyřicetiletý Čech. Na toho policejní databáze prozradily, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, a že má opakovaně vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Reklama 2

Kontrolovaný byl také podroben orientační dechové zkoušce, která prokázala téměř půl promile alkoholu v řidičově dechu.

Na základě všech těchto skutečností skončil muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: Policie ČR

Reklama 3