Škoda Fabia Combi III

fabia_combi1
Zdroj: Škoda Auto

Nová Škoda Fabia byla ve vývoji již delší dobu, a nyní se konečně představila světu. Napřed vypustila mladoboleslavská automobilka do světa kratší verzi hatchback, nyní konečně představila i oblíbené prostornější Combi. První kusy začnou brázdit naše silnice již za několik týdnů. A potenciální zákazníci se mají rozhodně na co těšit, protože Fabia toho nabízí poměrně dost.

Verze Combi je oproti hatchbacku praktičtější a rozměrnější. V kombíku narostla Fabie do výšky i do šířky, co však všechny zajímá úplně nejvíce, je objem zavazadlového prostoru, kvůli kterému si většina lidí Combi kupuje. A tady se návrháři Škodovky opravdu vytáhli. Nejenže oproti druhé generaci zvedli objem o 25 litrů, ale s celkovým objemem 530 litrů je Fabia Combi III momentálně jedním z nejprostornějších hráčů segmentu automobilů nižší střední třídy. Nezklame ani vnitřní prostor. Fabia III je širší a delší a cestujícím nabízí mnohem více místa na nohy. Komfort cestování se tak opět posouvá o něco výš.

Zákazník si bude moct vybrat ze sedmi různých variant pohonné jednotky. V oblasti motorů došlo ke změně koncepce, a Škoda se u Fabie vydala cestou snižování objemu. Základem je tak litrový motor typu MPI s pětistupňovou manuální převodovkou. MPI o objemu 1.0 litru lze pořídit i ve výkonnější variantě o výkonu 55 kW. Mnohem zajímavější už jsou objemnější motory 1.2 TSI. Zní to neuvěřitelně, ale právě 1.2 je nejsilnějším motorem z nabídky. Nejvýkonnější varianta se dá spojit buď s šestistupňovým manuálem, nebo sedmistupňovou převodovkou DSG. Jako poslední zde máme

trojici motorů 1.4 TDI s výkony 55, 66 nebo 77 kW. Zde se ale šestistupňové převodovky nedočkáme, musíme se tedy spokojit s pětistupňovou, u verze 1.4 TDI CR se dá namontovat i 7 stupňová DSG. U nás ale stejně služba nenašla rozšíření.

Reklama 1
Fotogalerie (4)