Dvoutisící dealer vozů ŠKODA v novém designu

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Jen půl roku po 1 500. autosalonu ŠKODA byl v Istanbulu otevřen 2 000. showroom v novém korporátním designu české automobilky.

​Více než 80 procent z celkových téměř 3 200 showroomů ŠKODA na celém světě bude své zákazníky vítat do konce roku 2016 v novém.

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Světlý, moderní, přívětivý k zákazníkům: Jako 2 000. autosalon na světě v novém korporátním designu značky se prezentuje prodejce Doğuş Oto Maslak v Istanbulu. S výstavní plochou 435 čtverečních metrů je showroom jedním z největších v Turecku. Kromě toho Doğuş Oto Maslak přesvědčí i rozsáhlou nabídkou servisních služeb. Stejně jako u všech partnerů značky ŠKODA, kteří již přešli na nový design, profitují i zde zákazníci z lákavé, světlé a radostné atmosféry i z velkorysého uspořádání výstavních prostor. První zkušenosti z již modernizovaných provozoven dokládají, že nové uspořádání je vnímáno pozitivně. Řada autosalonů v novém korporátním designu dosahuje vyššího obratu v oblasti prodeje nových a ojetých vozů, servisu, příslušenství a originálních dílů. Očekává se navíc i pozitivní vliv na spokojenost zákazníků.

Zdroj: Škoda Auto
Zdroj: Škoda Auto

Aktuálně v moderní architektuře září provozovny partnerů značky ŠKODA již ve 42 zemích – mimo jiné v Číně, na Tchaj-wanu nebo ve Spojených arabských emirátech. V některých zemích, jako například v České republice, Itálii, Portugalsku a Maďarsku byl přechod na nový korporátní design již dokončen. V Německu – druhém nejsilnějším trhu po Číně – bude do konce roku dokončena modernizace všech zhruba 580 prodejních míst do nové vizuální podoby.

Reklama 1

V novém konceptu showroomů se do popředí dostává zejména osobní, přímá a otevřená komunikace se zákazníky. To ztělesňuje i celkový vzhled provozoven, který jak zvenčí, tak i uvnitř zve k návštěvě a je transparentně uspořádaný. V zájmu co největší přehlednosti se architekti řídili heslem: Redukce na to, co je pro zákazníky podstatné. Design vychází z jednoduchých tvarů, pro značku ŠKODA typických barev, jako je elegantní bílá a svěží zelená i moderního světelného konceptu. Jednoznačnou orientaci umožňují snadno identifikovatelné prvky. V zájmu optimalizované péče o zákazníky se prodej a servis novým uspořádáním autosalonu těsně propojily, zároveň došlo k optimalizaci provozních struktur a prodejních procesů. Celých 19 procent obchodních míst značky ŠKODA bylo postaveno zcela nově, téměř polovina z nich na novém místě.

Korporátní identita obchodní a servisní sítě je důležitým pilířem strategie značky ŠKODA. V uplynulých letech realizovala automobilka největší modelovou ofenzívu ve své 121leté historii. Dosavadním vrcholem bylo uvedení nového modelu ŠKODA SUPERB. Nyní ŠKODA připravuje další významný prvek produktové ofenzívy: Ještě v tomto roce představí značka velké SUV – model ŠKODA KODIAQ.