Dopravní výchova roku 2016? Allianz nabízí dětem místo omalovánek aplikaci v tabletech.

AllianzZbrusu novou interaktivní aplikaci Oskárek Allianz vytvořil Allianz nadační fond ve spolupráci s Policií ČR. Je určen pro školákyk od 6 do 12 let a hravou formou učí děti, které už se narodily do digitálního věku, životně důležité věci, které jsou nezbytné pro přežití v silničním provozu. Oskárek je kreslená postavička, která cestuje v autě, chodí po chodníku, přes přechody pro chodce, jezdí na kole a chová se jako většina kluků a holek na 1. stupni základní školy. Povídá si s dětmi a podle toho, jakou zvolí možnost, na ně hned reaguje. Pamatujete si ještě na film Sám doma? Až ho uslyšíte, vzpomenete si na Kevina.

Aplikace Oskárek Allianz obsahuje celkem 20 různých situací, které děti v průběhu hry řeší. Některé úkoly navíc doprovází i krátká videa, na kterých hned vidí, co se s Oskárkem po jejich odpovědi stane. Jde o hru, která je velmi dynamická. Výsledky hráčů/týmů se načítají na speciální kartě, takže při ní nelze podvádět a všechny úkoly trvají pouze pár vteřin. S touto aplikací nikdo neprohrává, pouze se zdokonaluje.

„Vydali jsme se cestou digitalizace, protože papírová dopravní výchova už dnešní mladou generaci neosloví,“ vysvětluje Roman Ventura z Nadačního fondu Allianz. „Všechny kroky jsme konzultovali se specialisty z Centra dopravního výzkumu a při prvních testech nás reakce dětí ohromně překvapily. Do našich tabletů s Oskárkem ještě přidáme Školu smyků a Křižovatky Allianz, takže trénovat na nich budou moci i dospělí.“

Novou aplikaci Oskárek Allianz představí nadační fond pojišťovny ve spolupráci s Policií ČR v rámci letních dnů Integrovaného záchranného systému v různých krajích České republiky. A pokud by si ji chtěl někdo vyzkoušet i na jiných akcích, z Allianz zaznívá optimistický příslib. Dejte nám vědět a rádi k Vám také zavítáme. Výhodou tohoto projektu je, že k němu nepotřebujete nákladní vůz, ani dodávku. Stačí jedna menší taška, do které se tablety zaručeně vejdou.

Reklama 1