Dobrodružně výrazný styling a vynikající konektivita: Opel Mokka X v Ženevě

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Kromě studie GT Concept představuje Opel v Ženevě další světovou premiéru – nový model Mokka X, který se začne prodávat na podzim tohoto roku. Opel Mokka, uvedený na trh před třemi lety, je skutečným prodejním trhákem – dosud si jej objednalo více než 500000 zákazníků. Aby tento úspěch pokračoval, podrobil Opel svoje subkompaktní SUV komplexní modernizaci a dal mu nové jméno, ve kterém písmeno „X“ symbolizuje jeho dobrodružný charakter. V budoucnosti se dodatkem „X“ budou označovat všechny nové SUV a CUV modely značky Opel.

Nový design karoserie modelu Mokka X je výraznější. Modifikovaná přední část je stylisticky sladěná s novým designem automobilů Opel, včetně horizontální čelní masky v profilu křídla a ostře řezaného charakteristického profilu dvojitého křídla denních světel z LEDdiod. Přední část karoserie má precizněji modelované povrchy s menšími plastovými prvky, což dává novému modelu Mokka X ještě širší a robustnější vzhled. Na zadní části sev koncových světlech opakuje profil dvojitého křídla. Boční panely karoserie si zachovaly svůj elegantní tvar, akcentovaný typickou „čepelí“, která se zdvíhá směrem dozadu.

Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Pozměněný interiér modelu Mokka X dostal zcela nový přístrojový panel s výrazným horizontálním členěním, který je vizuálně jednodušší a precizněji propracovaný. Zcela nová středová konzole je postavena kolem dotykového monitoru infotainmentu nové generace s úhlopříčkou 7 nebo 8 palců (17,8 / 20,3 cm). Většinu funkcí lze nyní ovládat prostřednictvím kapacitního dotykového monitoru, takže v interiéru výrazně ubylo tlačítek.

Mokka X bude jedním z nejlépe vybavených automobilů ve své třídě z hlediska konektivity. Dvě verze infotainmentu IntelliLink nové generace budou umožňovat dokonalou integraci smartfonu prostřednictvím funkcí Apple CarPlay a Android Auto. Pro model Mokka X bude k dispozici telematický systém Opel OnStar, který byl doposud zavedený ve 13 evropských státech a v průběhu roku 2016se rozšíří do dalších 16 zemí. OnStar je digitální „anděl strážný“ a pečlivý servisní asistent.

Reklama 1
Zdroj: Opel
Zdroj: Opel

Novinkou pod kapotou Mokky X je zážehový čtyřválec 1.4 Direct Injection Turbo nové generace o výkonu 112 kW (152 k), který bude k dispozici v kombinaci se 6-stupňovou automatickou převodovkou, systémem Start/Stop a adaptivním pohonem všech kol. Emise CO2 činí podle předběžných údajů 154 g/km a kombinovaná spotřeba jen 6,6 l/100 km.

Mokka X dostane i adaptivní světlomety AFL LED, které samočinně přizpůsobují délku a rozložení světelného paprsku podle momentální situace, takže řidič má vždy optimálně osvětlenou cestu a nehrozí, že by bez oslňoval jiné účastníky provozu. AFL LED světlomety Mokky X pracují s devíti různými režimy rozložení světla.