V ČR se kradou auta pětkrát víc než v Německu

zlodej_cebia
Zdroj: Cebia.cz

V loňském roce bylo v Německu odcizeno 18.805 osobních vozidel, zatímco v ČR 10.736. Německý vozový park je však téměř desetkrát větší než ten český. Zatímco v SRN bylo odcizeno 0,43 vozidla na 1.000 provozovaných, v ČR to bylo 2,23, tedy více než pětkrát tolik. Vloni se počet krádeží automobilů v SRN zvýšil o 4 %, v ČR rovněž mírně vzrostl, a to o 3 %.

Počet osobních vozidel registrovaných v SRN dosáhl v loňském roce téměř 43,5 milionů kusů, v ČR 4,8 milionů osobních vozidel. V Německu se prodaly téměř 3 miliony nových osobních vozidel, v ČR jen necelých 165 tisíc. „Kdybychom přepočetli poměr odcizených vozidel na prodej nových vozidel, vychází nám, že v Německu se kradou auta dokonce desetkrát méně než u nás. A to je alarmující číslo,“ říká Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Zajímavý je regionální pohled na krádeže vozidel v Německu. Podle německé asociace pojišťoven GDV se nejvíc kradou auta ve velkých městech a v příhraničních oblastech sousedících s ČR a Polskem, tedy na území bývalého Východního Německa v čele s Berlínem. Mezi nejpopulárnějšími značkami mezi zloději vede pochopitelně nejvíce rozšířený Volkswagen následovaný trojicí luxusních značek Audi, BMW a Mercedes. Na pátém místě je pak značka ŠKODA se 758 odcizenými vozidly.

10 nejčastěji kradených automobilových značek v SRN

Reklama 1