CONSTRUCT zabezpečil již 2 000 000 automobilů

construct
zdroj: Construct

Německo, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, ale i Malajsie nebo Dominikánská republika. Nejen po tamních ulicích jezdí vozy vybavené mechanickým zabezpečením vozidel proti krádeži Construct, které vyrobily “zlaté české ručičky”.

První mechanické zabezpečení Construct bylo vyrobeno v roce 1991 na vůz Škoda Favorit. Byl to relativně jednoduchý, přesto velmi účinný systém, jehož principy jsou v současném provedení produktů Construct dodnes zachovány.

Svými kvalitami přesvědčil Construct vedení České pojišťovny, které v té době chtělo snížit plnění z důvodu krádeží vozidel svých klientů. Proto začala česká pojišťovna jako první poskytovat na mechanické zabezpečení slevu z pojistného, které v té době bylo několikanásobně vyšší než je nyní. Ostatní pojišťovny tento krok následovaly a slevy na pojistném na mechanické zabezpečení poskytují dodnes.

Velmi důležitým a nelehkých úkolem bylo přesvědčit automobilky, aby schválili instalaci zabezpečení Construct do vozidla. “Absolvovali jsme řadu jednání na Svazu dovozů automobilů, ve ve Škoda Auto a u importérů dalších značek. Prošlapávali jsme cestičku i ostatním našim následovníkům. Zkoušky na Kriminalistickém ústavu, korozní odolnost, systém řízení kvality atd., atd. Bylo to náročné, ale krásné období. Byli jsme a zůstali jedničkou na trhu. Construct se montoval snad do všech značek automobilů. Máme tisíce modelů. Stali jsme se synonymem pro mechanické zabezpečení vozidel. A prodali jsme jich miliony.” vypráví Ing. Jiří Dufek, generální ředitel společnosti.

Reklama 1

Právě v letošním roce, na přelomu března a dubna, v roce 20. výročí schválení produktu mechanického zabezpečení Construct jako originálního příslušenství pro vozy značky Škoda, vyrobila společnost již 2 000 000. zabezpečení vozidel Construct. Jubilejní kus bylo zabezpečení na Škodu Roomster a Fabii (CF 016).

“Kdyby mi před více jak dvaceti lety, když jsme vyráběli u nás v garáži takřka na koleni první zámek pro Škoda Favorit, někdo řekl, že jich jednou vyrobíme 2 000 000 kusů, rozhodně bych tomu nevěřil,” řekl Petr Ambrož, zakladatel společnosti Construct, který vede firmu dodnes.

Výrobu milióntého kusu slavila společnost v roce 2007. Výroba druhého miliónu zabezpečení v průběhu posledních sedmi let je jasný důkaz toho, že Construct překonal krizi v automobilovém průmyslu a zůstává nadále silným hráčem na trhu.

Reklama 2