Cestovatelský tip: MINI a první restaurace Jamieho Olivera ve střední a východní Evropě

Zdroj: BMW Group

Jamie Oliver a gastronomická skupina Zsidai otevřeli v Budapešti první restauraci Jamie’s Italian ve střední a východní Evropě. Partnerem je MINI.

Restaurace Jamie’s Italian, která vznikla na základě spolupráce Jamieho Olivera a jeho italského mentora, šéfkuchaře Gennara Contalda, propaguje jednoduchou a nevázanou italskou kuchyni a po celém světě si získala přízeň milionů lidí díky kvalitním, jednoduchým, lehkým a cenově dostupným pokrmům a přátelské atmosféře.

Zdroj: jamieoliver.com
Zdroj: jamieoliver.com

Oblíbená italská jídla se v restauraci Jamie’s Italian připravují z pečlivě vybíraných surovin, jejichž vysokou kvalitu, naturalismus, udržitelnost, jakož i etický původ – včetně původu zajišťujícího vhodné zacházení se zvířaty – garantuje vlastní přísný systém kontroly. Budapešťská restaurace Jamie’s Italian pracuje s nejlepšími surovinami z Itálie a regionu: restaurace si vyhradila pro výběr dodavatelů a pěstitelů více než 10 měsíců. Při výběru se ve většině případů přiklonili k partnerům provozujícím volný chov a pěstování v bio kvalitě, protože jen ti vyhověli přísným mezinárodním předpisům.

Na základě receptů vyzkoušených a otestovaných v Jamie’s Italian se do menu dostávají fantastická, tradiční jídla s autentickými kořeny, která vytvořil Jamie spolu s Gennarem. V této jedinečné italské restauraci čeká na hosty kromě každodenně čerstvě připravovaných těstovin i zážitková kuchyně a dech vyrážející terasa.

Reklama 1

„Velmi se těším a jsem nadšen, že v Maďarsku otevíráme restauraci Jamie’s Italian. Budapešť je překrásné město se stále se rozšiřujícím výběrem restaurací – nemohu se dočkat, až budu i já součástí tohoto dění. V Jamie’s Italian budeme nabízet jednoduchá italská jídla s dobrým poměrem ceny a kvality z nejkvalitnějších surovin. Jsem si jistý, že budapešťská restaurace bude fantastickým prvkem naší neustále se rozrůstající rodiny Jamie’s Italian,“ řekl Jamie Oliver při otevření své restaurace.

Zdroj: jamieoliver.com
Zdroj: jamieoliver.com

Před oficiálním otevřením restaurace fungovala v testovacím provozu, a tak mohli hosté, které pozvala gastronomická skupina Zsidai, vyzkoušet moderní italskou kuchyni mezi prvními. MINI se do tzv. období soft-opening zapojilo také jako britská značka mladistvé a výrazné identity, když pro hosty restaurace nabídlo službu MINI Drive Me Home. Po obědě nebo večeři v restauraci čekalo na hosty 10 vozů MINI Clubman, MINI 5door a MINI Countryman, přičemž mnozí hosté s radostí tuto službu využili.

Zdroj: BMW Group
Zdroj: BMW Group

„Klasické Mini, které debutovalo v roce 1959, a jeho další generace, které se od roku 2001 objevují již pod záštitou BMW Group, výtečně reprezentují energický a mladistvý britský styl. Tyto vozy se vždy soustředily na podstatu, na nejlepší zážitek z jízdy a na co nejindividuálnější styl. Podobně jako MINI, i Jamie Oliver bude v Maďarsku představovat podobné hodnoty. Za posledních 15 let se z MINI stalo vyspělé vozidlo, jeho styl je vytříbenější a charakter uvolněnější a současně uvědomělejší. Model Clubman, který měl premiéru koncem minulého roku, otevírá svoji značku pro ni dosud novým cílovým zákazníkům prémiového segmentu. Velmi nás tedy těší, že i hosté Jamie’s Italian viděli v naší myšlence spolupracovat podobnou fantazii jako my,“ řekl při zahajovacím ceremoniálu Attila Oros, vedoucí značky MINI.

Reklama 2

www.jamiesitalian.hu
www.facebook.com/JamiesItalianBudapest
https://www.instagram.com/jamiesitalianbudapest/

O gastronomické skupině Zsidai

Rodina Zsidaiů hraje rozhodující roli v maďarské gastronomii od roku 1982. Vedoucí skupiny, Roy Zoltán Zsidai, je členem Magyar Bocuse D’or Akademie, která hraje dominantní roli v maďarské gastronomii a restauračním stravování, je předsedou akademie Pannon Gasztronómiai, jež sdružuje celé odvětví. Jejich restaurace pravidelně oceňuje Michelin Guide a Gault Millau Guide. Hotel Baltazar, který patří do skupiny, dostal v roce 2014 a 2015 na stránce TripAdvisor cenu za nejlepší boutique hotel v Budapešti.

O Jamie s Italian

Jamie Oliver a jeho italský mentor, šéfkuchař Gennaro Contaldo, otevřeli první restauraci Jamie’s Italian, zaměřenou na italskou kuchyni, v roce 2008 v anglickém Oxfordu. V současnosti mají po celém světě více než 60 restaurací. Svými kvalitními jídly, nabízenými za dostupné ceny, a přátelskou obsluhou si už získaly řadu příznivců.

Reklama 3