Celostátní soutěž na téma dopravní bezpečnosti vyhrála studentka jihlavské střední školy

AllianzVítězkou soutěže Allianz nadačního fondu a Policie ČR o nejlepší video s dopravně-bezpečnostní tematikou se stala studentka Lenka Roučková z TRIVISu – Střední školy veřejnoprávní v Jihlavě. Celorepubliková soutěž nazvaná Allianz Autoškola probíhala téměř po celý podzim a talentovaná filmařka ze Žďáru nad Sázavou dnes za svůj počin obdržela videokameru v hodnotě 15 tisíc korun.

Pravidla soutěže byla velmi jednoduchá: natočit maximálně dvouminutové video, zachycující dopravní situaci, která z pohledu chodců i řidičů zapůsobí preventivně. A to se také Lence ve videu nazvaném „Dopravní nehoda aneb nebojte se první pomoci“ bravurně povedlo. A není se čemu divit, k tématu bezpečnosti má blízko. „Do maturity mi zbývá ještě jeden rok a už teď vím, že bych jednou chtěla pracovat buď v policii, nebo v armádě. Z vítězství v soutěži mám obrovskou radost,“ uvedla.

Ocenění si dnes autorka nejlepšího videa přišla převzít na jihlavskou pobočku Allianz pojišťovny, kde poděkovala řediteli své střední školy Dušanu Hasoňovi za podporu, kterou jí při natáčení poskytl, ale také svým kamarádům-hercům, bez nichž by video nemohlo vzniknout. „Šlo o výborný nápad, který v konečném důsledku poskytne studentům v rámci dopravní výchovy víc informací než klasické školní osnovy. Proto jsme soutěž Autoškola Allianz od začátku podporovali,“ komentoval vítězství Lenky Roučkové ředitel školy.

Úspěch v soutěži Allianz Autoškola však slavila nejen ona. Na druhém místě skončil František Martan a jeho kamarádi ze SŠ Vimperk, třetí místo oslavil Marek Šiška a spoluautoři z obchodní akademie v Uherském Hradišti. Oba si za své příspěvky odnesou profesionální digitální fotoaparát.

Reklama 1

Allianz nadační fond se již pátým rokem snaží chránit zdraví všech motoristů. Vedle Autoškoly Allianz pokračoval loni v dlouhodobém projektu Allianz Automapa, který mapuje nejnebezpečnější místa na českých silnicích. Podle jeho nejnovější statistiky se může řidičům kraji Vysočina opatrnost vyplatit zejména v katastru obce Habry na Havlíčkobrodsku. Tam, kde se silnice I/38 potkává s ulicí K Háječku, došlo v letech 2012 – 2014 ke dvěma vážným nehodám s jedním úmrtím a třemi těžkými zraněními. Právě proto si tato lokalita vysloužila pověst té nejnebezpečnější v regionu, a zároveň 20. nejrizikovější v Česku.