Cebia uvedla na trh sofistikovaný nástroj pro stanovení tržní ceny ojetého vozu

cebia_cebicat_logoCebia spustila program pod názvem CebiCat GT, který umí v režimu online stanovit reálnou „obvyklou cenu“ ojetého vozidla a sám se neustále automaticky učí z trhu. Program je zatím k dispozici pouze pro partnery společnosti, kde ho nejvíce využívají soudní znalci, pojišťovny, leasingové a splátkové společnosti, ale i prodejci ojetých vozidel.

V průběhu tohoto roku bude program CebiCat GT poskytnut i motoristické veřejnosti jako součást systému AUTOTRACER, který je dostupný na www.zkontrolujsiauto.cz.

V programu CebiCat GT po zadání VIN vozidla uživatel ihned zjistí technické parametry vozidla, jeho značku, model, provedení, výbavový stupeň, seznam sériového a dodatkového vybavení, prodejní cenu základní verze nového vozidla a jeho dodatkové výbavy. Určení vozidla pomocí VIN je jednoduché, rychlé a jednoznačné a umožňuje stanovit cenu s ohledem na specifikaci konkrétního vozidla. Obvyklá cena vozidla na českém trhu je stanovena na základě dynamické analýzy realizovaných a nabídkových cen srovnatelných vozidel.

„CebiCat GT je první opravdu inteligentní program, který se sám neustále učí pomocí moderních selflearningových statistických metod vyhodnocování cen prodávaných vozidel a jejich výbav,“ uvedl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Reklama 1

Program CebiCat GT obsahuje ještě další unikátní funkcionalitu, která jej odlišuje od konkurenčních systémů. Tou je záložka se seznamem konkrétních podobných vozidel na trhu. Uživatel již nemusí složitě vyhledávat a srovnávat vozidla na internetu podle dané specifikace, ale aplikace vše provede za něj, a to i ke zpětnému datu. CebiCat GT vybere vozidla obdobná tomu oceňovanému, a to jak značkou, modelem, provedením, ale i výbavovým stupněm včetně rozsahu doplňkové výbavy. Nabídkovou nebo realizovanou cenu takto vybraných vozidel pak uživatel aplikace může porovnat s obvyklou cenou určenou aplikací pro oceňované vozidlo. Náhled na inzerát včetně technických parametrů vozidla poslouží k snadnější dokumentaci například pro soudní znalce.

Více informací o programu CebiCat GT je uvedeno zde.