BMW rozšiřuje pokročilou konektivitu pro automobily i motocykly.

Vozidla BMW jsou prostřednictvím BMW ConnectedDrive vybavována mnoha průkopnickými službami, které zásluhou inteligentní konektivity, zajištěné ve voze integrovanou SIM kartou, zvyšují radost z jízdy a úroveň bezpečnosti.

Vozidla BMW jsou prostřednictvím BMW ConnectedDrive vybavována mnoha průkopnickými službami, které zásluhou inteligentní konektivity, zajištěné ve voze integrovanou SIM kartou, zvyšují radost z jízdy a úroveň bezpečnosti. Společně s Deutsche Telekom tento měsíc BMW uvedlo několik novinek: vysokorychlostní připojení LTE, Wi-Fi hotspot a novou eSIM.

Wi-Fi hotspot s LTE a eSIM

BMW umožňuje prostřednictvím Wi-Fi hotspotu vysokorychlostní surfování internetem ve voze. Wi-Fi hotspot umožňuje heslem chráněné připojení až deseti různých zařízení. Výsledkem je, že spolucestující mohou komfortně využívat připojení k internetu bez toho, aby jejich zařízení měla vlastní SIM kartu. Uživatelé BMW ConnectedDrive mohou své datové připojení objednat přímo prostřednictvím portálu HotSpot Drive od Deutsche Telekom. Vysokorychlostní připojení vozu zajišťuje nová eSIM karta. Na rozdíl od konvenční SIM lze eSIM v případě potřeby přeprogramovat a není ji třeba měnit. Wi-Fi hotspot byl poprvé aplikován do nového BMW řady 7 v říjnu 2015 a od července 2016 je k dispozici pro mnoho dalších modelů BMW.

eCall je nyní k dispozici také pro motocykly

BMW Motorrad plánuje vybavovat své motocykly telefonním modulem LTE, navrženým primárně pro zvýšení bezpečnosti při cestování. V budoucnu bude tento prvek schopen pod hlavičkou BMW Motorrad ConnectedDrive na centrálním displeji nabídnout různé služby související s připojením motocyklů a skútrů. Nejdůležitější data související s jízdou na motocyklu se budou zobrazovat tím nejefektivnějším možným způsobem. Potřebné technologie pro připojení se vyvíjejí společně v kooperaci s Deutsche Telekom. V budoucnu se počítá s tím, že navigační systémy budou například schopné jezdce upozornit na potenciální nebezpečí nebo třeba na dopravní kolonu za následující zatáčkou.

Reklama 1

BMW Motorrad nabídne systém tísňového volání eCall od roku 2017. Stejně jako je tomu ve vozech BMW, také v tomto případě bude možné do telefonického centra BMW odeslat nejdůležitější informace související s nehodou, které zefektivní záchranné operace. Kromě toho se spustí také hlasové spojení mezi operátorem a jezdcem, jež dále pomůže s řešením situace.

Aplikace SmartHome spojuje BMW s inteligentním domem

Aplikace SmartHome od Deutsche Telekom umožňuje některé funkce v domě ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. Aplikace je k dispozici od roku 2015 jako součást BMW ConnectedDrive. Ve spojení s Deutsche Telekom lze na dálku ovládat například světla uvnitř domu. Řidiči mohou třeba rozsvítit nebo nastavit požadovanou teplotu v domě ještě před příjezdem. Integrace aplikací třetích stran prostřednictvím BMW ConnectedDrive zajistí ovládání funkcí domu přímo prostřednictvím ovládacího systému automobilů BMW. Toto propojení neznamená pouze zpřístupnění informací uložených v telefonu na kontrolním systému vozu, ale umožňuje také všechny funkce obsluhovat intuitivně, komfortně a bezpečně prostřednictvím ovladače iDrive.