Běhání s Hyundai

hyundai_beh
Zdroj: Hyundai

Projekt Běhání s Hyundai vznikl na podporu charitativní organizace SOS dětské vesničky. Za každý uběhnutý kilometr daruje společnost Hyundai na konto organizace jednu korunu. Díky dobrovolníkům z řad veřejnosti a zaměstnanců automobilky se od dubnového spuštění projektu podařilo díky naběhaným kilometrům a bonusovým soutěžím vybrat 40 tisíc korun a uběhnout přes 28 000 km. Vrcholem celého projektu bude společný charitativní závod, který se uskuteční 18. září v Praze.

Automobilka Hyundai v dubnu na svém facebookovém profilu spustila událost, do které se kromě zaměstnanců společnosti zapojuje každý, kdo vyznává zdravý životní styl a rád svými kilometry přispěje na dobrou věc. Za čtyři měsíce od startu projektu se díky aktivitě sportovců podařilo uběhnout 28 349 km a díky různým bonusům a soutěžím vybrat 40 460 Kč. Ze statistik vyplývá, že aktivnější jsou ženy, které uběhly 16 867 km, což je 59,5 % z celkového počtu uběhlých kilometrů. Lidé nejvíce běhají v sobotu a v neděli, nejméně v pátek. Vrcholem a symbolickým zakončením celého projektu bude společný charitativní závod Běh 11 km Prahou 11, který se uskuteční 18. září v rámci 40. výročí oslav Dnů Prahy 11.

„Projektu se zatím aktivně zúčastnilo přes 500 běžců, rekordmanem je muž, který od spuštění projektu uběhl 965,2 km v celkem 73 bězích, což je krásný výkon. Celá akce směřuje ke společnému závodu, jehož start a cíl bude v Centrálním parku Prahy 11,“ uvedl Václav Chvojka z marketingového oddělení společnosti Hyundai.

Do charitativní akce se může zapojit každý, kdo má zájem podpořit SOS dětské vesničky, které pomáhají ohroženým rodinám v péči o své děti a poskytují kvalitní alternativní péči dětem, jež nemohou vyrůstat ve své vlastní rodině.

Reklama 1

Účastníci běhu mají možnost své běžecké výsledky zasílat formou sdílení či screenshotů z běžně dostupných běžeckých aplikací pro chytré telefony na e-mail beh@hyundai.cz.