Autosalon Paříž 2014

Pařížský autosalon je každoročně místem, kde automobilky představují svoje nejnovější modely. Jde o velmi oblíbenou, léty prověřenou a tradiční akci, kde se každý rok na podzim sjedou všichni významní i ti menší výrobci automobilů, a snaží se svými novými modely zaujmout potenciální zákazníky, případně zajímavými koncepty a vizemi ukázat směr, kterým se mohla automobilka v příštích letech vydat. A čím automobilky zabodovaly nejvíce?

V první řadě nelze nezmínit naší domácí Škodovku. Ta představila třetí generaci oblíbené Fabie, která si za patnáct let existence modelu vybudovala velkou popularitu. Kromě vylepšeného designu nabídne ještě nové varianty motorů. Samozřejmě se opět představuje ve variantách hatchback a kombi.

Radostí jistě jásají všichni příznivci německé a8324-cityscapes-town-skyscrapers-toronto-city-skyline-citiesutomobilky BMW, která kromě inovované X6 a řady 7 představila úplně novou řadu 2 v podobě elegantního kabrioletu s jako vždy skvěle propracovaným designem, ale také slušnou motorizací, která “dvojku” umí pěkně prohnat.

Faceliftu se dočkala také Honda Civic. Oblíbené malé auto s futuristickým vzhledem však prodělalo více méně jen kosmetické změny. Pro ty, kteří preferují svižnější svezení, je zde sportovněji laděný Civic Type-R.

Reklama 1

Razantnější změna přišla u Mini. Dosud byly modely této společnosti vždy třídveřové, nový model Mini 2014 5D ale přichází s pěti dveřmi. Nešlo však jen o design, ale samozřejmě také o pohodlí cestujících, a proto byly proporce vozu upraveny tak, aby se i vzadu našlo dost místa na hlavu a na nohy.

Symbolem luxusu mezi automobily je dlouhá léta Rolls-Royce, který představil limitovanou edici Phantom Metropolitan. Těchto vozů bude vyrobeno pouze dvacet, což už je zárukou naprosté exkluzivity. Všech dvacet vyrobených vozů budou zdobit motivy mrakodrapů velkých metropolí po celém světě.