Automobilka Volvo Cars získala ocenění Brand Design Language Award 2016 za designový jazyk značky

Zdroj: Volvo Cars
Zdroj: Volvo Cars

Mezinárodní porota rozhodující o udílení cen Car Design Award ocenila příspěvek společnosti Volvo Cars k rozvoji automobilového designu a udělila švédské automobilce prestižní ocenění za designový jazyk Brand Design Language Award 2016.

„Tímto uznáním za naši práci v oblasti designu, kterou jsme v několika posledních letech odvedli, jsme velmi poctěni. Když jsme začali navrhovat Volvo XC90, věděli jsme, že máme jedinečnou příležitost vydat se v designu vozů Volvo novým směrem,“ uvedl Thomas Ingenlath, senior viceprezident oddělení designu ve společnosti Volvo Car Group při přebírání prestižního ocenění na slavnostním předávání v italském Turíně.

Zdroj: Volvo Cars
Zdroj: Volvo Cars

Nové Volvo XC90, díky němuž lidé vnímají švédskou značku zcela jiným způsobem, bylo jen prvním krůčkem na nové designové cestě, po níž automobilka pokračuje pod taktovkou Thomase Ingenlatha dále a v rámci níž byly nedávno představeny dva nové modely, luxusní limuzína S90 a prémiové kombi V90.

„Členové rodiny Volvo se mohou pochlubit různými charaktery – někteří z nich jsou silní a kultivovaní, jiní zas elegantní a sofistikovaní nebo mladí a dynamičtí.“ Smyslem naší práce bylo vytvořit v rámci značky Volvo prostor pro všechny tyto charaktery a pro vyjádření jejich osobitosti, přičemž jsme zároveň chtěli vzdát hold bohatému dědictví naší značky,“ dodal Thomas Ingenlath.
„Každý z těchto vozů nese nezaměnitelné znaky značky Volvo, ale zároveň má svůj jedinečný charakter.“

Reklama 1
Zdroj: Volvo Cars
Zdroj: Volvo Cars

Porotu pro udílení cen Car Design Awards tvoří redaktoři a zástupci renomovaných motoristických a designových magazínů z celého světa. Automobilka Volvo Cars zvítězila v kategorii Brand Design Language (Designový jazyk značky), kde porazila soupeře, kterými byli Mercedes-Benz, Jaguar, Renault a Kia.

Rok 2016 se nese ve znamení znovuzrození cen Car Design Awards, které byly po mnoho let tím nejprestižnějším oceněním za automobilový design. Jedná se o ocenění, která jsou udělována ve třech kategoriích: sériově vyráběné vozy, koncepční vozy a designový jazyk značky.