Auto roku 2016: Vavříny pro Outback, Levorg i EyeSight

  • Řada ocenění pro modely Subaru v anketě Auto roku 2016 v České republice – jak od odborné novinářské poroty, tak v hlasování veřejnosti.
  • Systém EyeSight vyhlášen technologickou inovací roku
Zdroj: Subaru
Zdroj: Subaru

Porota složená z odborných motoristických novinářů v letošním 22. ročníku ankety volila z celkem 30 nominovaných vozů. Nejprve vybrala kvinteto silných finalistů – Ford Mustang, Škodu Superb, Volvo XC90, Opel Astra – a Subaru Levorg. Už to je samo o sobě pro značku velikosti Subaru velkým úspěchem. Nakonec Levorg vybojoval skvělou bronzovou příčku za domácí Škodou Superb a Opelem Astra a stal se tak oficiálně jedním ze tří nejlepších aut na českém trhu.

Vyhlášeny byly také speciální kategorie. Technickou inovací roku 2016 v České republice je technologie EyeSight, použitá v Subaru Outback. Své kvality ostatně EyeSight ukázal už nedávno v nezávislých testech, kde jako jediný ze systémů na podporu řízení dokázal skutečně zabránit například srážce s chodcem.

Svoje nadšení pro Subaru projevila také veřejnost. V jejím hlasování získalo Subaru hned dvě stříbrné příčky pro svá auta. Outback se stal druhým nejlepším vozem ve střední a vyšší střední třídě. Porazil tak například BMW 7 a překonal ho pouze domácí Superb, i druhé místo je pro nás tedy velkým vítězstvím. Na stejné umístění dosáhl také Levorg v nižší střední třídě.

Mnohokrát děkujeme za všechny hlasy veřejnosti i přidělené body novinářů. Vynasnažíme se, abychom vysoká očekávání i nadále plnili. Děkujeme také vyhlašovatelům ankety – Klubu motoristických novinářů a Klubu motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Reklama 1