Auto Express ocenil Hyundai za ekologické technologie

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Hyundai Motor obdržel cenu britského magazínu Auto Express v kategorii Technologie. Automobilka získala ocenění za to, že svým zákazníkům jako první výrobce nabízí kompletní sortiment ekologických pohonů. Jde jak o nabídku pohonů Blue Drive, tak i alternativní elektro a hybridní pohony v chystaném modelu IONIQ a vodíkový pohon v modelu ix35 Fuel Cell.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

„Ocenili jsme výrobce, který zavádí inovativní a užitečnou technologii, která znamená skutečný přínos pro spotřebitele,“ uvedl šéfredaktor časopisu Auto Express Steve Fowler s tím, že Hyundai je první automobilkou, která nabízí plný mix technologií šetrných k životnímu prostředí. „Model IONIQ navíc v jedné karosářské variantě nabídne hybrid, plug-in hybrid a plně elektrickou verzi pohonu – to vše v opravdu atraktivním balení. A samozřejmě, Hyundai byl prvním výrobcem, který ve Velké Británii nabídl sériově vyráběné vozidlo s pohonem na vodíkové palivové články,” dodal Fowler.

„Ocenění je pro nás velkou ctí a potvrzením správnosti našeho rozhodnutí soustředit se na snižování vlivu našich vozidel na životní prostředí. S naším nejnovějším modelem IONIQ jsme nyní schopni nabídnout našim zákazníkům ještě větší výběr alternativ,” vysvětlil Tony Whitehorn, prezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor UK.

Hyundai Motor Group dlouhodobě investuje do příslušných nízkoemisních technologií a do roku 2020 plánuje uvést na trh 28 modelů aut s nízkými emisemi – včetně nového hybridu, plug-in hybridu, elektrovozu a vozidel na vodíkové palivové články.

Reklama 1