500 Couture: Fiat představuje další úroveň exkluzivní personalizace

FIAT140930_01_500-Ron-Arad-Edition
Zdroj: FIAT

Fiat 500 opět rozvířil hladinu v automobilovém světě, jak se na skutečnou ikonu italského stylu sluší a patří, a představil koncept 500 Couture, další úroveň vrcholné personalizace. Jedním z příkladů je i exkluzivní edice 500 Ron Arad Edition. Vůz se vyznačuje typicky italskou řemeslnou dovedností. Jeho karoserie dostala specifický design, což z něj činí zcela jedinečný kousek. Na autosalonu v Paříži se představí také dva koncepční vozy inspirované světem módy 500 Comics a 500 Camouflage, které zdůrazňují módní povahu rodiny 500.

Fiat 500 je univerzální, kreativní a dokonale uzpůsobený vůz pro městský provoz. Stejně tak se může pochlubit přirozeným nadáním pro personalizaci. Příkladem může být model 500 Ron Arad Edition, nejnovější přírůstek zakázkové výroby a dokonalý vůz pro všechny, kteří touží po modelu, jenž vyjádří jejich osobnost a bude disponovat zcela jedinečným stylem. Personalizace se v posledních letech stala v automobilovém světě naprosto klíčovou. Zákazníci dnes při pořizování vozu touží po výjimečnosti. Chtějí se cítit ojediněle a sladit s vozem svou vlastní osobnost. Na takto extrémní potřebu personalizace existuje jedna jediná odpověď: Fiat 500.

Premiéra tohoto modelu proběhne dnes večer během akce Paris Fashion Week v MotorVillage Rond-Point des Champs Elysées organizované magazínem Condé Nast’s L’Uomo Vogue. Akce se zúčastní Ron Arad spolu s Olivierem Francoisem, ředitelem značky Fiat, Francem Sozzanim, šéfredaktorem magazínu L’Uomo Vogue, a Robertem Giolitem, viceprezidentem design centra skupiny Fiat Chrysler Automobiles pro region EMEA.

Model 500 Ron Arad Edition oslavuje setkání kultovního vozu a mezinárodně uznávaného designéra. Boky vozu zdobí silueta legendárního Fiatu 500 z roku 1957 – mezi nadšenci neformálně známá jako Cinquino. Právě zakladatele rodiny 500 si Ron Arad zvolil za ústřední motiv své výstavy Reverse, kterou od prosince 2013 do března 2014 hostila i galerie Pinacoteca Agnelli v Turíně. Galerie navržená Renzem Pianem se nachází ve čtvrtém patře Lingotta, tedy na úrovni testovacího polygonu, kde Fiat kdysi testoval nové modely včetně legendární pětistovky.

Reklama 1

Edice 500 Ron Arad je nabita řadou zajímavých prvků, včetně prosklené střechy, chromovaných doplňků, černého interiéru, nádherných kožených sedadel Poltrona Frau ve slonovinovém odstínu, 7palcového, řidičem konfigurovatelného TFT displeje, systému Blue&Me, koženého volantu s ovladači rádia, automatické klimatizace, mlhových světel, 16palcových litých kol, černého metalického laku, bílých krytů vnějších zpětných zrcátek a siluety legendární pětistovky na bocích.

Speciální edice 500 Ron Arad bude k dispozici od listopadu, a to na všech hlavních trzích světa. Jedná se o sběratelský kousek, a tak nepřekvapí, že se Fiat rozhodl k němu věnovat speciální dárek. Jedná se o přesný model v měřítku 1:18.

Stejnou exkluzivitou se mohou pochlubit také modely 500 Comics a 500 Camouflage, koncepční vozy, jež se také představí v MotorVillage Rond-Point des Champs Elysées. První z vozidel vzdává hold popové povaze kultovního modelu 500 a pochlubit se může okouzlujícím dvoutónovým odstínem karoserie (pastelovou okrovou a černou metalízou) a stylovým prošíváním. Model 500 Camouflage je inspirovaný DNA modelu 500, o čemž svědčí šedo-zelené zpracování a žluté kryty zpětných zrcátek.

Reklama 2

Trojice exkluzivně upravených vozidel 500 Couture, tedy 500 Ron Arad Edition, 500 Comics a 500 Camouflage, vyjadřuje všestrannou povahu modelu 500, kultovního symbolu ve světě umění i designu. Nástupce modelu Fiat 500 z roku 1957 odkazuje stylisticky na svého předchůdce kulatými světlomety nebo klasickým logem v chromované liště na kapotě. Nová pětistovka je nabízená na více než 100 trzích světa a jejím prostřednictvím se značka Fiat vrátila na americký trh. Jedním z tajemství celosvětového úspěchu tohoto modelu je rozhodně jeho schopnost se neustále vyvíjet, a to do té míry, že se z původního modelu postupně vyvinula celá rodina vozidel, jež se sice liší tvarem i povahou, avšak mají stejné kořeny – kultovní Fiat 500.