260 km/hod bez střechy

Active Drive
zdroj: dropbox

Manželovi občas “rupně v bedně”. Tehdy to bylo cestou do Dráždan.

Bydlíme v Teplicích, a tak je nám tato metropole Saska dobře dostupná nejen pro sport, ale z mého pohledu hlavně pro nákupy. Bylo krásné slunečné počasí, vyrazili jsme tedy cabriem. Stažená střecha, já na sobě nové sluneční brýle značky Gucci, super drahý šátek Hermés (ten jsem vyhrála v nějaké soutěži a byla jsem na něj náležitě pyšná). No hotová Grace Kelly. Cestu jsem si užívala do doby než jsme projeli tunely na dálnici mezi Českem a Německem.

Jakmile jsme byli na německé straně a objevila se značka ukončující úsek dálnice s rychlostním omezením, nastalo peklo. Manžel se rozhodl, že vyzkouší, jak jeho stříbrný šíp umí létat bez střechy. V mžiku bylo na tachometru 260 km v hodině a do auta začalo proudit obrovské množství vzduchu, které v něm vytvořilo vír. Začaly létat parkovací lístky, účty za benzín a další věci, které nebyly někde přichyceny.

To by mi ani tak nevadilo, ale proud vzduchu mi doslova serval z mé pečlivě učesané hlavy šátek Hermés v ceně několika tísíc korun a ten zmizel bůh ví kde za námi. To už jsem začala být běsná. Začala jsem na něj křičet, ať okamžitě zpomalí a zastaví. Bohužel v takové rychlosti s větrem mezi námi není slyšet slova. Za pár sekund jsme prolétli několik kilometrů, takže mě ani nenapadlo šátek někde hledat oproti prvotnímu plánu, že můj drahý zastaví, vystoupí a někde ho najde. Za chvíli sice zpomalil, ale to již bylo k ničemu.

Reklama 1

Ani nemusím dále rozepisovat, jak se mnou musel za trest navštívit jeho nenáviděné obchody a něco nového mi pořídit.